Продавница

Brit Grain-free Veterinary Diet Cat Recovery – Брит Ветеринарна диета за опоравување после операција пауч за маче 80гр.

100.00мкд


Brit Grain-free Veterinary Diet Cat Recovery – Брит Ветеринарна диета за опоравување после операција пауч за маче 80гр.

ОПРАВУВАЊЕ
Комплетна диетална храна за мачки – во обновување на исхраната, регенерација.

ИНДИКАЦИИ
За време на закрепнувањето
Закрепнување по операција или тешка болест
Намален апетит

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Комплетна диетална храна за мачки – во обновување на исхраната, регенерација.

Без ГМО / Соја / Шеќер

Л-метинин / Л-аргинин / Глутамин / Л-карнитин – за брзо

Поддршка за обновување органски елементи во трагови – Подобрен илеален внес

СОСТАВ:
филети со 85% месо (65% пилешко, 15% црн дроб, 5% лосос), хидролизиран пилешки црн дроб 7%, лигноцелулоза 1,5%, брашно од грашок, калциум карбонат 0,3%, натриум хлорид 0,3%, манан-олигосахариди 0,002%, фрукто олигосахариди 0,0015%, јука Мојаве 0,001%, инактивирани бактерии и нивни делови (Lactobacillus helveticus HA – 122, 1,5×104 клетки/кг).

МЕТАБОЛИЗИВНА ЕНЕРГИЈА:
790 kcal/kg

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
сурови протеини 6,0 %, сурови масти 4,5 %, сурови влакна 0,5 %, суров пепел 2,5 %, влага 82,0 %, калциум 0,2 %, фосфор 0,2 %, натриум 0,2 %, магнезиум 0,03 %, масна киселина 0,0 %, омега-3 %, масна киселина 6 масни киселини 0,2 %

ХРАНТИВНИ АДИТИВИ ПО 1 кг:
витамин А (3a672a) 4.000 IU, витамин D3 (3a671) 350 IU, витамин Е (3a700) 250 mg, витамин Ц (3a312) 40 mg, L-карнитин (3a310) 10 mg, холин хлорид (3a8300 mg, 3a8300) (3a880) 0,2 mg, витамин Б1 (3a821) 0,7 mg, цинк (3b612) 18 mg, манган (3b505) 7 mg, железо (3b107) 6 mg, јод (3b201) 0,5 mg, бакар (3b407, селен) 1. (3b810) 0,02 mg, таурин (3a370) 820 mg, натриум глутамат (2b621) 1.000 mg, L-аргинин (3c361) 350 mg, L-метионин (3c305) 1.750 mg

Земја на потекло: ЕУ
Шифра: 104101116

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница