Продавница

Brit Grain-free Veterinary Diet Cat Hypoallergenic – Брит Ветеринарна диета Хипоалергеник конзерва за маче 200гр.

145.00мкд


Brit Grain-free Veterinary Diet Cat Hypoallergenic – Брит Ветеринарна диета Хипоалергеник конзерва за маче 200гр.

• ЛОСОС СО ГРАШОК

СОСТАВ:
лосос (60%), зелен грашок (3%), масло од лосос (3%), брашно од грашок, лигноцелулоза, суви алги (0,5%, Schizochytrium limacinum), сушени алги (0,5%, Ascophyllum nodosum), манан-олигосахариди (0,01 %), β-глукани (0,006%), фрукто-олигосахариди (0,005%), јука од мојаве (0,005%), сушен морски трн (0,005%)

ЕНЕРГИЈА ШТО СЕ МЕТАБОЛИЗИРА:
1.070 kcal/kg

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
суров протеин 9,0 %, сурова маст 7,0 %, суров пепел 2,5 %, влага 78,0 %, сурови влакна 1,0 %, калциум 0,2 %, фосфор 0,25 %, натриум 0,6 %, EPA (20:5 n-10%, DHA) 0. 22:6 n-3) 0,15 %, магнезиум 0,03 %, омега 3 масни киселини 0,3 %, омега 6 масни киселини 0,2 %

НУТРИТИВНИ АДИТИВИ НА 1 КГ:
витамин А (3a672a) 6.000 IU, витамин Д3 (3a671) 200 mg, витамин Е (3a700) 300 mg, витамин Ц (3a312) 120 mg, биотин (3a880) 1 mg, цинк (3b606) 75 b106, железо (3) 25 mg, манган (3b504) 30 mg, калиум јодид (3b201) 2 mg, бакар (3b406) 5 mg, селен (3b810) 0,1 mg, таурин (3a370) 1,100 mg, L-метионин (3c3) (3c3) аргинин (3c3.6.1) 10 mg. Технолошки адитиви на 1 кг: гума за рогач (Е 410) 5.000 mg.

Земја на потекло: ЕУ
Шифра: 104100709

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница