Продавница

Brit Grain-free Veterinary Diet Cat Gastrointestinal – Брит Ветеринарна диета Гастроинтестинал конзерва за маче 200гр.

145.00мкд


Brit Grain-free Veterinary Diet Cat Gastrointestinal – Брит Ветеринарна диета Гастроинтестинал конзерва за маче 200гр.

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Комплетна диетална храна за мачки со нарушување на апсорпцијата на липиди, ентеропатија со губење на протеини и панкреатитис – намалување на цревните апсорптивни нарушувања, компензација на лошо варење.

СОСТАВ:
филети со 85% месо (65% пилешко, 15% црн дроб, 5% јагнешко шкембе), хидролизиран пилешки црн дроб 5%, лигноцелулоза 1,5%, брашно од грашок, пивски квасец 1%, калциум карбонат 0,3%, натриум хлорид 0,3%, манан-олигосахариди 0,003%, фрукто-олигосахариди 0,0022%, јука Мојаве 0,0022%, инактивирани бактерии и нивни делови (Lactobacillus helveticus HA – 122, 1,5×104 клетки/кг).

ЕНЕРГИЈА ШТО СЕ МЕТАБОЛИЗИРА:
715 kcal/kg

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
суров протеин 6,5 %, сурова маст 2,5 %, сурови влакна 0,6 %, суров пепел 2,5 %, влага 82,0 %, вкупни шеќери (како NFE) 5,9 %, калциум 0,2 %, фосфор 0,2 %, натриум 0,2 %, магнезиум 0,2 %, ss 0,1%, омега-3 масни киселини 0,1%, омега-6 масни киселини 0,2%.

НУТРИТИВНИ АДИТИВИ НА 1 КГ:
витамин А (3a672a) 4.200 IU, витамин D3 (3a671) 140 IU, витамин Е (3a700) 130 mg, витамин Ц (3a312) 40 mg, L-карнитин (3a310) 28 mg, холин хлорид (3a8300 mg, 3a8300) (3a880) 0,4 mg, витамин Б1 (3a821) 1,4 mg, цинк (3b612) 14 mg, манган (3b505) 7 mg, железо (3b107) 7 mg, јод (3b201) 0,5 mg, бакар (3b407, селен) 1. (3b810) 0,02 mg, таурин (3a370) 820 mg, натриум глутамат (2b621) 1.000 mg, L-метионин (3c305) 1.750 mg.

Земја на потекло: ЕУ
Шифра: 104100712

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница