Продавница

Toby kitten – Храна за китен мачиња со вкус на пиле 20кг.

3,960.00мкд


Toby kitten – Храна за китен мачиња со вкус на пиле 20кг.

Состав Житарици, пилешко месо и неговите деривати, масла и масти, деривати од растително потекло, минерали

Аналитички состојки Сурови протеини % : 32, сурови масти % : 12,0, влакна % : 3,0, пепел % : 7

Нутритивен состав Витамини: Витамин А 16000 IU, Витамин Д3 2000 IU, Витамин Е (алфа-токоферол) 80 mg, Витамин Б1 3,7 mg, Витамин Б2 4,9 mg, Витамин Б6 3,6 mg, Витамин Б12 0,04 mg Елементи во трагови: цинк (Zn) цинк оксид 100 mg, манган (Mn) манган оксид 11 mg, железен (Fe) карбонат железен 140 mg, јодиум (I) безводен калциум јодид 2,7 mg, селен (се) натриум селенат 0. (Cu) Бакар сулфат пентахидрат 15 mg

Количините може да се менуваат во зависност од активноста на нивото на мачката, нејзината физичка состојба и климатските услови.
Свежата вода е секогаш неопходна.
Да се ​​чува на ладно и суво место.

Земја на потекло:ЕУ

Шифра: ТОБИ-06
Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница