Продавница

Brit Care Cat Grain-Free SENSITIVE FOOD ALLERGY MANAGEMENT – Брит Хипоалергична формула без жито за мачки со нетолеранција на храна 400гр.

290.00мкд


Brit Care Cat Grain-Free SENSITIVE FOOD ALLERGY MANAGEMENT – Брит Хипоалергична формула без жито за мачки со нетолеранција на храна 400гр.

Комплетна храна за возрасни мачки. Хипоалергична формула без жито за мачки со нетолеранција на храна.

Богата со Омега-3 и Омега-6 за сјајно крзно и здрава кожа. Протеинот од инсекти го поддржува здравото варење и го намалува ризикот од алергии на храна. Нов одржлив извор на протеини со низок отпечаток на CO2.

ИНСЕКТ – Novel protein & L.I.D. – одлично варење – низок ризик од алергија
ПРОБИОТИЦИ и ПРЕБИОТИКИ помагаат во одржување на здравјето на гастроинтестиналниот тракт и имунолошкиот систем.
SEA Buckthorn го поддржува здравјето на бубрезите и уринарниот тракт.
MOTHERWORT е познат по својата способност да обезбеди природна и ефикасна заштита од стрес. Ја стабилизира работата на срцето и го намалува високиот крвен притисок, што им помага на мачките во затворени простории да се справат со стресот.
Високо количество на Омега -3 и Омега-6 – за здрава кожа и сјајно палто
Содржи кокосово масло – БЕЗ пилешка маст
Без зрна – БЕЗ бои – БЕЗ конзерванси – БЕЗ ГМО – БЕЗ соја
Состав:

свежа харинга (26%), жолт грашок (23%), дехидрирана харинга (20%), дехидриран инсект (14%), кокосово масло (зачувано со токофероли, 8%), масло од харинга (2%), природен хидролизиран вкус на црн дроб (2 %), сушени јаболка (2 %), ленено семе (1 %), сушена матица (0,5 %), сушена камилица (0,5 %), брашно од грашок, сушен морски тревник (0,3 %), суви брусница (0,2 %), фрукто-олигосахариди (0,015 %), манан-олигосахариди (0,015 %), Мојаве јука (0,008 %), Lactobacillus acidophilus HA – 122 инактивирани (15×109 клетки/кг).

Аналитички состојки:

сурови протеини 34,0 %, сурови масти 16,0 %, сурови влакна 1,2 %, сурова пепел 8,2 %, влага 10,0 %, омега-3 масни киселини 0,8 %, омега-6 масни киселини 2,2 %, калциум 1,1 %, фос натриум 1,0 %, магнезиум 0,1 %.

Нутритивен состав:

витамин А (3a672a) 20.000 IU, витамин D3 (3a671) 800 IU, витамин Е (3a700) 600 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 2.500 mg, Л-карнитин (3a910) (3a890) 2.500 mg, биотин (3a880) 2 mg, витамин Б1 (3a821) 10 mg, витамин Б2 (3a825i) 12 mg, ниацинамид (3a315) 50 mg, калциум-D-пантотенат (3a0841) 3a831) 10 mg, фолна киселина (3a316) 2 mg, витамин Б12 0,04 mg, цинк (3b606) 120 mg, железо (3b106) 45 mg, манган (3b504) 55 mg, калиум јодид (3b4 mg, 3b201) ) 10 mg, селен (3b810) 0,2 mg, L-метионин 2.000 mg. Содржи природни антиоксиданси одобрени од ЕУ: токоферол екстракти од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Енергија што се метаболизира:

3.860 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ

Шифра: 100171962

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница