Продавница

Brit Care Cat Snack Superfruits Salmon – Брит кер закуски за маче (лосос и екстра овошје) 100гр.

150.00мкд


Brit Care Cat Snack Superfruits Salmon – Брит кер закуски за маче (лосос и екстра овошје) 100гр.
СНЕК СУПЕРХРАНА БЕЗ ЖИТО ЗА СТЕРИЛИЗИРАНИ МАЧКИ. лосос, шипинка, брусница. ДОПОЛНИТЕЛНА ХРАНА за мачки.

Состав: дехидриран оброк од лосос (40%), жолт грашок, хидролизиран пилешки протеин (8%), сладок компир, пилешка маст (конзервирана со токофероли, 6%), скроб од тапиока, брусница (4%), шипинка (4%), хидролизиран пилешки црн дроб, масло од лосос (2%), ленено семе (1%), натриум хлорид.

Аналитички состојки: сурови протеини 35 %, содржина на маснотии 12 %, влага 10 %, суров пепел 8,8 %, сурови влакна 2 %, калциум 1,2 %, фосфор 1 %, натриум 1,2 %.

Енергија што се метаболизира:

3600 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111270

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница