Продавница

Brit Care Dog Grain-free Adult – Брит Кер храна за мали и медиум адулт раси од Лосос 1кг.

550.00мкд


Brit Care Dog Grain-free Adult – Брит Кер храна за мали и медиум адулт раси од Лосос 1кг.

Формула лосос и компир без жито за возрасни кучиња од мали и средни раси (1 – 25 кг).
СУПЕРПРЕМИУМ ХРАНА БЕЗ ЖИТО ЗА ПОДДРЖУВАЊЕ НА ЗДРАВЈЕТО НА КОЖАТА И КРЗНОТО, ЦИРКУЛАТОРНИОТ СИСТЕМ И СРЦЕТО.
ОДЛИЧНА ФИЗИЧКА СОСТОЈБА, ИМУНИТЕТ КАЈ ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ОД МАЛИ И СРЕДНИ РАСИ.
СОДРЖИ ПРОТЕИНИ СО ВИСОКА ХРАНТИВНА ВРЕДНОСТ И МАСНИ КИСЕЛИНИ ЗА ПРОМОВИРАЊЕ НА КОЖАТА И ЗДРАВЈЕТО НА КОЖАТА.
ФОРМУЛАТА БЕЗ ЖИТО Е ИДЕАЛНА ЗА КУЧИЊА СО ПОТРЕБНА НЕГА НА КРЗНОТО,
КУЧИЊА КОИ ТРЕБА ДА ОДРЖАТ ОПТИМАЛНА ФИЗИЧКА.

За мускули богати со омега-3, за зајакнување на мускулната синтеза и придонесуваат за побрзо закрепнување

За здрава кожа и здраво крзно исто така придонесува и за здравјето на бубрезите и уринарниот тракт

Имунитет – Пробиотиците и антиоксидансите го зајакнуваат имунолошкиот систем и го поддржуваат здравјето на дигестивниот систем.

Состав:

лосос (50%) (дехидриран лосос, хидролизиран лосос), компири (26%), пулпа од сушено јаболко, пилешка маст, масло од лосос (3%), природен вкус, брашно од грашок, глукозамин (260 mg/kg), фрукто-олигосахариди (200 mg/kg), хондроитин сулфат (200 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), јука мојаве (150 mg/kg), семе од млечен трн (90 mg/kg), β-глукани (50 мг/кг), сушен кантарион (50 мг/кг), сушен морски тревник (50 мг/кг), пробиотик Lactobacillus helveticus HA – 122 инактивирани (15×109 клетки/кг).

Аналитички состојки:

Протеин 26,0%, сурова маст 15,0%, влага 10,0%, сурова пепел 6,2%, сурови влакна 3,5%, калциум 1,1%, фосфор 0,8%, натриум 0,4%, омега-3 масни киселини 1,1%, омега-6 масни киселини %, EPA (20:5 n-3) 0,12%, DHA (22:6 n-3) 0,16%.

Нутритивен состав:

витамин А (3a672a) 20,000 IU, витамин D3 (3a671) 1,500 IU, витамин Е (3a700) 500 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 1,500 mg, холин хлорид 8,9 mg, 3a700 (3a910) 250 mg, витамин Б1 (3a821) 2,5 mg, витамин B2 (3a825i) 9,6 mg, биотин (3a880) 3,5 mg, фолна киселина (3a316) 1,2 mg, витамин Б6 (3a831) 2,5 mg-D-панцитум (3a841) 25 mg, ниацинамид (3a315) 32,5 mg, витамин Б12 0,1 mg, јод (3b201) 0,8 mg, органски цинк (3b606) 85 mg, органски манган (3b504) 40 mg, органски бакар 8 мг (3b) железо (3b106) 75 mg, органски селен (3b810) 0,16 mg. Содржи антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растително масло (1b306(i)), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Енергија што се метаболизира:

3740 kcal/kg
Земја на потекло ЕУ
Шифра: 100172196

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница