Продавница

Brit Meaty Jerky Rabbit – Закуски мит џерки зајак, пиле и боровинка парички 80гр.

270.00мкд


Brit Meaty Jerky Rabbit – Закуски мит џерки зајак, пиле и боровинка парички 80гр.

Brit Jerky Snack – монети од зајачко месо. Дополнителна храна за возрасни кучиња. Големина на монетите: приближно 3,5-4 см.

Одличен на тренинзите како награда за напорна работа
85% вистинско пилешко и зајак – добар извор на висококвалитетни протеини
Збогатен со кокосово масло
Природни антиоксиданси: екстракт од рузмарин
Без житарки – без бои – без шеќер – без ГМО
Произведено во ЕУ

Состав:

пилешко (59%), зајак (26%), глицерин од растително потекло, лигноцелулоза, боровинки (0,5%), натриум хлорид.

Аналитички состојки: сурови протеини 33%, сурови масти 22%, влага 18%, суров пепел 5,5%, сурови влакна 2%. Природни антиоксиданси: екстракт од рузмарин и токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)).

Енергија што може да се метаболизира: 3.950 kcal/kg.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111756

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница