Продавница

Royal Canin- Medium adult – 1кг (РЕФУС)

420.00мкд


Royal Canin® Medium Adult

ПРОМОВИРАЊЕ НА ПРИРОДНИОТ ОДБРАМБЕН СИСТЕМ

Royal Canin® Medium Adult го промовира природниот одбранбен систем на кучето благодарение на комплексот на антиоксиданси и мано-олиго-сахариди.

ЛЕСНА СВАРЛИВОСТ

Royal Canin® Medium Adult помага да се постигне оптимално варање на храната благодарени е посебната формула која во себе вклучува високо квалитетни протеини и балансирано снабдување со диететски влакна.

OMEGA 3: EPA – DHA

Royal Canin® Medium Adult има збогатена формула со Оmega-3 масни киселни (EPA-DHA) кои помагаат за одржување на здрава кожа.

СОСТАВ:

Дехидриран протеин од живина, брашно од пченка, пченка, пченично брашно, животински масти, пченица, хидролизирани животински протеини, пулпа од цвекло, рибино масло, минерали, соја масло, квасци и нивни делови, хидролизиран квасец (извор на мано-олигосахариди) (0,05%).

Аналитички состав

Сурова пепел: 6,1%. Сурови влакна: 1,3%. Масти: 14%. Влажност: 0%. Протеин: 25%.

Витамин А: 12500 IU, витамин D3: 800 IU, E1 (железо): 43 mg, E2 (јод): 4,3 mg, E4 (бакар): 13 mg, E5 (манган): 55 mg, E6 (цинк): 133 mg, E8 (селен): 0,11 mg – конзерванси – антиоксиданси

Земја на потекло: ЕУ

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница