Продавница

4 Seasons “Farma” – Храна за канаринци 400гр. (рефус)

60.00мкд


4 Seasons “Farma” – Храна за канаринци
Комплетна храна за канаринци

► Стандардна смеса формулирана за сите канаринци со квалитетно избрани семиња.
► Збогатен со коноп, ленено семе, семе од Нигер, трошки од леб итн.
► Формулиран со посебно техничко знаење на ветеринари и одгледувачи во согласност со регулативите на ЕУ.

Состав: светло семе, семе од репка, излупен овес, трошки од леб, ленено семе, коноп, семе од Нигер, паникум.

Аналитички конституенти
Сурови протеини % : 17,2 , сурови масти % : 17,5, влакна % : 6,5

Упатства за употреба
10 g на ден по птица, освежете ја нормално.
Да се ​​чува на ладно и суво место

Шифра:
ФАР-5002

Увозник за Македонија:
Пријатели-Миленици
Никола Тесла 42 – Битола

Категории: , .
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница