Продавница

4 Seasons “Farma” – Храна за голем папагал супер премиум 400гр. (рефус)

100.00мкд


4 Seasons “Farma” – Храна за голем папагал супер премиум 400гр. (рефус)

Состојки: Сончоглед на риги, бел сончоглед, екстра голем сончоглед со пруга, пченка, шарени крокети од житарки и зеленчук (цвекло), рогач, кернели од кикирики, шафран, овес, јачмен, пченица, кикирики, бели семки од тиква, лиснати ризла Чипс, суво грозје, леќа, снегулки од грав, снегулки од грашок, ориз, јачмен снегулки, пченкарни снегулки, папаја, ананас, лимета, чили пипер.

Аналитички конституенти
Сурови протеини % : 18,1, сурови масти % : 22, влакна % : 6,8

Упатства за употреба
100-150 g на ден по птица, освежете ја нормално.
Да се ​​чува на ладно и суво место

Земја на потекло: ЕУ
Шифра:
ФАР-5004

Увозник за Македонија:
Пријатели-Миленици
Никола Тесла 42 – Битола

Категории: , .
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница