Продавница

Carnilove (Grain and Potato free) – Храна за маче Лосос адулт 400гр.

350.00мкд


Carnilove (Grain and Potato free) – Храна за маче Лосос адулт
-Чуствително влакно и кожа

CARNILOVE лосос за возрасни мачки – чувствително и долго влакно

Комплетна храна за возрасни мачки, со лосос,
наменета за мачки кои имаат чувствително варење на храната и долго крзно.

Балансирана холистичка храна која ќе ја задоволи вродената желба на мачката за месо.
Со месо од диво потекло, шумско овошје, зеленчук и билки.
Без житарки, без компири.

Состав: брашно од лосос (30%), жолт грашок (17%), лосос без коски (16%), месо од харинга (14%), пилешка маст (конзервирана со токофероли, 9%), пилешки црн дроб (3%), масло од лосос (3%), тапиока скроб (2%), јаболка (2%), моркови (1%), ленено семе (1%), наут (1%), хидролизирани лушпи од ракчиња (извор на глукозамин, 0,026%), екстракт од ‘рскавица (извор на хондроитин, 0,016%), пивски квасец (извор на манан-олигосахариди, 0,016%), корен од цикорија (извор на фрукто-олигосахариди, 0,012%), екстракт од јука (Yucca schidigera, 0,01% екстракт од алга (0,01%), ), псилиум (0,01%), мајчина душица (0,01%), рузмарин (0,01%), оригано (0,01%), брусница (0,0008%), боровинка (0,0008%), малина (0,0008%).

Аналитички состав: сурови протеини 36,0%, содржина на маснотии 17,0%, суров пепел 8,8%, сурови влакна 2,0%, влага 10,0%, калциум 1,3%, фосфор 1,0%, натриум 0,6%, магнезиум 0,08%.

Додатоци по кг: Додатоци во исхраната: витамин А (Е672) 23.000 IJ, витамин Д3 (Е671) 940 IJ, витамин Е (3a700) 650 IJ, витамин Ц (E300) 300 mg, таурин 2.400 mg, холин хлорид, L2-200 карнитин 65 мг, ниацин 45 мг, биотин 1,8 мг, цинк (Е6) 150 мг, манган (Е5) 55 мг, железо (Е1) 48 мг, бакар (Е4) 11 мг, јод (Е2) 3,8 мг, селен (Е8 ) 0,23 mg, DL-метионин (3.1.1.) 14 mg, аргинин (3c3.6.1) 12 mg, L-лизин (3.2.3.) 10 mg. Метаболичка енергија: 3.850 kcal/kg. Омега 3: 1,05%, Омега 6: 2,42%.

Упатства за хранење: Послужете ја храната сува, малку навлажнета или покриена со бистра супа.
Препорачливо е да се служи храна за мачки поделени во три оброци во текот на денот.
Препорачаната количина на храна може да варира во зависност од возраста и активноста на мачката.
Следете ги препорачаните количини на хранење прикажани во табелата (телесна тежина на мачката во kg/дневна количина храна во грамови). Кога првпат ќе ја дадете храната на вашата мачка Carnilove, послужете ја измешана со претходната храна и постепено зголемувајте ја пропорцијата на новата храна во следните 7 дена.
Осигурајте се дека сад со свежа вода е секогаш достапен за вашата мачка. Да се ​​чува на суво и ладно место.
Совет: За вистинските љубители на месо, послужете Carnilove суви гранули со содржината на Carnilove кесичките.

Табела за исхрана: Тежина на возрасна мачка (kg) = количина (g)
2-3 kg = 40-55 g
3-5 kg ​​= 55-75 g
5-7 kg = 75-95 g
7-9 kg = 95-105 g

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 100170192

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница