Продавница

Churu Vet – Кремасти диет неодолив сос за маче со вкус на пилешко/туна 50х14гр.

2,500.00мкд


Churu Vet – Кремасти диет неодолив сос за маче со вкус на пилешко/туна 50х14гр.
Ветеринарна формула со 4kcal
За пребирливи мачиња. вкусен сос кој го обожаваат,
Се дава рачно и со тоа Вашето маче уште повеќе се приврзува за Вас.
* Во една кесичка има 50 туби со по 14гр. вкусен сос за Вашето маче

Овие слатки задоволства за мачки што може да се лижат се направени со 100% чисто и природно пилешко одгледувано на фарми!

Churu е целосно природен мотиватор за апетит дизајниран исклучиво за мачки.
Churu е многу вкусно пире во туба со која лесно се храни мачето.
Високата содржина на влага на Чуру, исто така, обезбедува брз извор на хидратација. Вкусовите на Чуру се направени со целосно природни животински протеини од дива туна и пилешко одгледувано на фарма.
Чуру не содржи житарици, вештачки конзерванси или бои.
Се продава во тегли со 50 кесички или поединечно по 1 кесичка.
Секоја тегла содржи пакетчиња со вкус на туна и пилешко.
Зошто мачките користат Чуру?
Чуру помага да се стимулираат мачките со слаб апетит поради болест, операција, стрес, лекови или третмани.
Churu помага да се обезбеди вкусно одвлекување на вниманието додека давате лекови, инјекции, топични производи, чешлање или потстрижување на ноктите.
Може да се користи и како помош за обука и за дружење на мачки.

Чуру диетата има ултра ниска калорична содржина за да помогне во одржувањето на телесната тежина и да го намали мешањето со администрацијата на лекови.

Чуру диета Состојки за исхрана на Чуру:
Рецепт за туна: вода, туна, тапиока, природни вкусови, гуар гуам, природен вкус на туна, таурин, додаток на витамин Е, екстракт од зелен чај. Рецепт за пилешко: вода, пилешко, тапиока, природни вкусови, природен вкус на пилешко, гума за џвакање, таурин, додаток на витамин Е, екстракт од зелен чај.
Гарантирана анализа на Чуру диетата: сурови протеини (мин) 4%, сурови масти (мин) 0,1%, сурови влакна (макс) 0,5%, влага (макс) 93%, витамин Е (мин) 310 IU/kg, таурин (мин) 0,05%. Содржина на калории во Чуру диетата: 4 kcal по цевка.

Традиција од 1805 год.
Многу популарни од 1805год во Соединетите Амерички држави и Азија,
од пред неколку децении во Европската унија,
а сега достапни и во Македонија.

Земја на потекло: Тајланд
Шифра: ЕВЦ211

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

en_USEnglish
0