Продавница

Churu Pops – Вкуснен желе сос за маче со вкус на пилешко и туна 4х15гр.

180.00мкд


Churu Pops – Вкуснен желе сос за маче со вкус на пилешко и туна 4х15гр.
За пребирливи мачиња. вкусен желе сос кој го обожаваат,
Се дава рачно и со тоа Вашето маче уште повеќе се приврзува за Вас.
* Во една кесичка има 4 туби со по 15гр. вкусен сос за Вашето маче

Овие сочни и вкусни задоволства за мачки се направени со 100% чиста и природна дива туна или пилешко одгледувано на фарма!
Достапни во три вкусни врсти,
Churu® Pops се богати со влага што им е потребна на мачките за нивното здравје.
Едноставно скинете ја тубата и притиснете ја малку за да ги нахраните Вашите пријатели со овие намирници без житарки, без конзерванси со рака.
Можете исто така да ги истурите во сад или да ги користите како вкусен прелив на влажна или сува храна.
・Дојдете во сочно желе
・Направено со 100% чиста и природна дива туна
・ Без житарки, конзерванси или вештачки бои
・Сочна текстура и вкус што го сакаат мачките
・Влажноста е потребна на мачките за општото нивно здравје
・ Нискокалорична
・ Дизајниран за рачно хранење
・Иновативен, интерактивен начин да поминувате време заедно
・Може да се користи како прелив за влажна или сува храна

СОСТОЈКИ Вода, туна, природни вкусови, природен вкус на туна, карагенан, ксантанска гума, гуар гума, калиум хлорид, додаток на витамин Е, натриум цитрат, екстракт од зелен чај.

ГАРАНТИРАНА АНАЛИЗА Суров протеин (мин.) 7,00% Сурова маснотија (мин.) 0,20% Суровини влакна (макс) 0,30% Влага (макс) 91,00% Витамин Е (мин) 310 IU/kg КАЛОРИСКА СОДРЖИНА 430 kcal/kg, 6,5 kcal/цевка ME (пресметано) НЕТО МАСА 0,54 oz (15 g) x 4 цевки, 2,16 oz (60 g)

Традиција од 1805 год.
Многу популарни од 1805год во Соединетите Амерички држави и Азија,
од пред неколку децении во Европската унија,
а сега достапни и во Македонија.

Земја на потекло: Тајланд
Шифра: ЕУ712

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

en_USEnglish
0