Продавница

Churu- Кремасти неодолив сос за маче со вкус на пилешко/туна 50х14гр.

2,000.00мкд


Churu- Кремасти неодолив сос за маче со вкус на пилешко/туна 50х14гр.
За пребирливи мачиња. вкусен сос кој го обожаваат,
Се дава рачно и со тоа Вашето маче уште повеќе се приврзува за Вас.
* Во една кесичка има 50 туби со по 14гр. вкусен сос за Вашето маче

Овие слатки задоволства за мачки што може да се лижат се направени со 100% чисто и природно пилешко одгледувано на фарми!
Достапни во девет вкусни врсти, Churu® Purées се богати е кремаста структура со влага што им е потребна на мачките за подобро здравје.
Едноставно скинете ја тубата и притиснете ја малку за да ги нахраните Вашите пријатели со овие намирници без житарки, без конзерванси со рака.
Можете исто така да ги истурите во сад или да ги користите како вкусен прелив на влажна или сува храна.

・Направено со 100% чисто и природно пилешко одгледувано на фарма
・ Без житарки, конзерванси или вештачки бои
・Кремаста текстура и вкусови што ги сакаат мачките
・ Одлично за давање апчиња
・Влажноста е потребна на мачките за општото нивно здравје
・ Нискокалорична
・ Дизајниран за рачно хранење
・Иновативен, интерактивен начин да поминувате време заедно и да се поврзувате со вашата мачка
・Може да се користи како прелив за влажна или сува храна

СОСТОЈКИ Вода, ракчиња, пилешко, тапиока скроб, природни вкусови, гуар за џвакање, додаток на витамин Е, таурин, екстракт од зелен чај.

ГАРАНТИРАНА АНАЛИЗА Суров протеин (мин.) 7,00% Сурова маснотија (мин.) 0,20% Суровини влакна (макс) 0,30% Влага (макс) 91,00% Витамин Е (мин) 310 IU/kg Таурин (мин) 0,025% Натриум 0,38% фосфор 0,23% магнезиум 0,01% Калциум 0,03% калиум 0,13% КАЛОРИСКА СОДРЖИНА 430 kcal/kg, 6,0 kcal/цевка ME (пресметано) НЕТО МАСА 0,5 oz (14 g) × 4 цевки, 2,0 oz (56 g)

Традиција од 1805 год.
Многу популарни од 1805год во Соединетите Амерички држави и Азија,
од пред неколку децении во Европската унија,
а сега достапни и во Македонија.

Земја на потекло: Тајланд
Шифра: ЕУ153

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница