Продавница

Brit Grain-free Veterinary Diet Cat Struvite/Urinary – Брит Ветеринарна диета Струвите пауч за маче 80гр.

100.00мкд


Brit Grain-free Veterinary Diet Cat Struvite/Urinary – Брит Ветеринарна диета Струвите пауч за маче 80гр.

СТРУВИТ
Комплетна диететска храна за мачки – растворање на камења од струвит, намалување на повторување на камењата од струвит

ИНДИКАЦИИ
Распуштање на камења од струвит
Спречување на повторување на струвит
Болести на уринарниот тракт
Бактериски инфекции на уринарниот тракт

СОСТАВ:
филети со 80% месо (60% пилешко, 15% црн дроб, 5% мисирка), хидролизиран пилешки црн дроб 6%, сурутка 5%, лигноцелулоза 1,5%, брашно од грашок, калциум сулфат 0,3% (материја за закиселување на урината) калциум карбонат 0,3%, натриум хлорид 0,3%, сушени брусница 0,1%, манан-олигосахариди 0,003%, фрукто-олигосахариди 0,0022%, јука Мојаве 0,0022%, инактивирани бактерии и нивни делови (Lactobacillus helveticus .521,4g HA – клетки).

МЕТАБОЛИЗИВНА ЕНЕРГИЈА:
780 kcal/kg

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
сурови протеини 6,0 %, сурова маснотија 4,0 %, сурови влакна 0,5 %, сурова пепел 2,5 %, влага 82,0 %, калциум 0,2 %, фосфор 0,2 %, натриум 0,2 %, магнезиум 0,1 %, калиум 1,0%, калиум 1,0 %, 0,1 %. %, омега-3 масни киселини 0,1 %, омега-6 масни киселини 0,2%, хидроксипролин 0,1 %, витамин Д 70 IU/kg, метионин 0,15 %.

ХРАНТИВНИ АДИТИВИ ПО 1 кг:
витамин А (3a672a) 3.000 IU, витамин D3 (3a671) 70 IU, витамин Е (3a700) 80 mg, L-карнитин (3a310) 25 mg, холин хлорид (3a890) 1.300 mg, биотин (3a18) (3a821) 0,8 mg, цинк (3b612) 10 mg, манган (3b505) 5,5 mg, железо (3b107) 4,8 mg, јод (3b201) 0,3 mg, бакар (3b407) 0,4 mg, селен (3b01). 3a370) 820 mg, L-метионин (3c305) 1.750 mg, L-триптофан (3c440) 1.300 mg.

Земја на потекло: ЕУ
Шифра: 104101117

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница