Продавница

Brit Grain-free Veterinary Diet Cat Sterilised – Брит Ветеринарна диета за стерилизирани пауч за маче 80гр.

100.00мкд


Brit Grain-free Veterinary Diet Cat Sterilised – Брит Ветеринарна диета за стерилизирани пауч за маче 80гр.

СТЕРИЛИЗИРАНИ
КОМПЛЕТНА ХРАНА ЗА СТЕРИЛИЗИРАНИ ВОЗРАСНИ МАЧКИ ОД СИТЕ РАСИ

ИНДИКАЦИИ
КОНТРОЛА НА ТЕЖИНАТА КАЈ СТЕРИЛИЗИРАНИ МАЧКИ
ПОДДРШКА ЗА СОСТОЈБА НА ТЕЛОТО ВО СТЕРИЛИЗИРАНИ Ц АТС
ПОДДРШКА НА ЗДРАВА КОЖА, КРЗНО И УРИНАРЕН ТРАКТ

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Комплетна храна за мачки – за стерилизирани возрасни мачки од сите раси.

СОСТАВ:
филети со 85% месо (65% пилешко, 15% црн дроб, 5% лосос), хидролизиран пилешки црн дроб 7%, лигноцелулоза 1,5%, брашно од грашок, калциум карбонат 0,3%, натриум хлорид 0,3%, калиум хлорид 0,3%, калиум 0,1%, калиум 0,1%, калиум 0,1%, калиум 0,1%. %, суви брусница 0,07%, сушена коприва 0,04%, сушен карлин трн 0,04%, глукозамин 0,024%, хондроитин сулфат 0,02%, манан-олигосахариди 0,003%, фрукто-олигосулфон000000000000% 0,003%, инактивирани бактерии и негови делови (Lactobacillus helveticus HA – 122, 1,5×104 клетки/кг).

МЕТАБОЛИЗИВНА ЕНЕРГИЈА:
760 kcal/kg

АНАЛИТИЧКИ СОСТОЈКИ:
суров протеин 6,0 %, сурова маст 3,5 %, сурови влакна 0,5 %, сурова пепел 2,5 %, влага 82,0 %, калциум 0,2 %, фосфор 0,2 %, натриум 0,2 %, магнезиум 0,03 %, магнезиум 0,3 %, калиум 1 %, калиум 1 %. %, омега-6 масни киселини 0,2 %.

ХРАНТИВНИ АДИТИВИ ПО 1 кг:
витамин А (3a672a) 4.200 IU, витамин D3 (3a671) 320 IU, витамин Е (3a700) 70 mg, витамин Ц (3a312) 70 mg, Л-карнитин (3a310) 80 mg, холин хлорид (3a8300 mg, 1 ота) (3a880) 0,15 mg, витамин Б1 (3a821) 1 mg, цинк (3b612) 18 mg, манган (3b505) 7 mg, железо (3b107) 14 mg, јод (3b201) 0,15 mg, бакар (3b4,07) (3b810) 0,03 mg, таурин (3a370) 820 mg, L-метионин (3c305) 1.750 mg.

Земја на потекло: ЕУ
Шифра: 104101115

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница