Продавница

Brit Grain-free Veterinary Diet Cat Gastrointestinal – Брит Ветеринарна диета Гастроинтестинал пауч за маче 80гр.

100.00мкд


Brit Grain-free Veterinary Diet Cat Gastrointestinal – Брит Ветеринарна диета Гастроинтестинал пауч за маче 80гр.

ГАСТРОИНТЕСТИНАЛЕН
Комплетна диететска храна за мачки – намалување на акутни цревни абсорптивни нарушувања, компензација на храна без зрна од лошо варење за мачки со гастроинтестинални проблеми

ИНДИКАЦИИ
Гастроинтестинални нарушувања (дијареа, повраќање)
Смирување на дигестивниот тракт по дијареа или повраќање
Панкреатитис
Воспалителна болест на цревата (IBD)
Дигестивни нарушувања, малапсорпција

Brit VD Cat пауч филети во сос гастроинтестинал. Комплетна диетална храна за мачки. Намалена апсорпција на хранливи материи во цревата, урамнотежена исхрана во случај на лошо варење. Без глутен. Месо филе со јагнешко во сос.
со пропорцијата на натриум и калиум.
Состав: филети од месо 85% (платина 65%, црн дроб 15%, јагнешко 5%), хидролизиран пилешки црн дроб 5%, лигноцелоза 1,5%, брашно од грашок, пивски квасец 1%, калиум карбонат 0,3%, натриум хлорид 0,3%, манан -олгосахариди 0,003%, фрукто-олигосахариди 0,0022%, јука шизигера 0,0022%, инактивирана пекарија и нихо дихли (Lactobacillus helveticus HA – 122, 1,5×10* клетки/кг). Аналитички состав: протеини 6,5%, масти 2,5%, сурови влакна 0,6%, суров пепел 2,5%, влага 82,0%, вкупен Seteri (како NFE) 5,9%, калиум 0,2%, фосфор 0,2%, натриум 0,2%, магнезиум 0,03%, калиум 0,1%, омега-3 масни киселини 0,1%, омега-6 масни киселини 0,2%. Додатоци/кг; додатоци во исхраната: витамин А (3a67 2a) 4.200 U, витамин Д3
(3671) 140 U, ​​витамин Е (3a700) 130 mg, витамин Ц (3a312) 40 mg, L-камитин (3a310) 28 mg, холин хлорид (3a890) 1.300 mg, биотин (3a880), витамин Б14. (3a821) 1,4 mg, цинк (3b612) 14 mg, манган (3b505) 7 mg, железо (3b107) 7 mg, јод (3b201) 0,5 mg, бакар (36407) 1,2 mg, селен (3b82 mg, таур. 3b810) 3a370) 820 mg, натриум глутамат (2b621) 1.000 mg, L-метионин 3305) 1.750 mg.
Технолошки адитиви/kg: киноптиолит од седиментно потекло (1g568) 1.750 mg.
Упатства за хранење: Консултирајте се со вашиот ветеринар пред да користите диетична храна Brit VD –
ако храните во комбинација со Brit VD Cat Grain, гастроинтестинална сува храна, соодветно прилагодете ја количината на дневниот оброк. Првично до 12 недели, а доживотно во случаи на хронична инсуфициенција на панкреасот, во случај на лошо варење користете до 12 недели. Се препорачува пред употреба или продолжување
рок на траење, побарајте совет од ветеринар.
Табелата за хранење е испечатена на пакувањето (телесна тежина на мачката во kg / број на кеси дневно).
Свежата вода за пиење мора секогаш да и биде достапна на вашата мачка. Да се ​​чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина.
По отворање, чувајте ја храната во фрижидер и користете ја во рок од 2 дена.

Земја на потекло: ЕУ
Шифра: 104101114

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница