Продавница

Toby – Храна за возрасни мачиња со вкус на риба 20кг.

2,700.00мкд


Toby – Храна за возрасни мачиња со вкус на риба 20кг.

► Урамнотежена комплетна исхрана за здравје и благосостојба на мачките.
► Сува храна за домашни миленици се препорачува за возрасни мачки со месо од риба и пилешко и повеќебојни крокети.
► Формулиран со посебно техничко знаење на ветеринари и одгледувачи во согласност со регулативите на ЕУ.

Состав: житарки, пилешко месо и неговите деривати, масла и масти, деривати од растително потекло, риба и неговите деривати, минерали

Аналитички конституенти
► Сурови протеини % : 32, сурови масти % : 12,0, влакна % : 3,0, пепел % : 7
► АДИТИВИ по кг
Витамини: Витамин А 16000 IU, Витамин Д3 2000 IU, Витамин Е (алфа-токоферол) 80 mg, Витамин Б1 3,7 mg, Витамин Б2 4,9 mg, Витамин Б6 3,6 mg, Витамин Б12 0,04 mg
Елементи во трагови: цинк (Zn) цинк оксид 100 mg, манган (Mn) манган оксид 11 mg, железен (Fe) карбонат железен 140 mg, јодиум (I) безводен калциум јодид 2,7 mg, селен (се) натриум селенат 0. (Cu) Бакар сулфат пентахидрат 15 mg

Упатства за употреба
Тежина на мачка (kg) / Дневна количина на храна (g)
2 – 4 / 55 – 95
4 – 7 / 95 – 145
Мачки во бременост 150-160
Мачки во лактација 170-300
Количините може да се менуваат во зависност од активноста на нивото на мачката, нејзината физичка состојба и климатските услови.
Свежата вода е секогаш неопходна.
Да се ​​чува на ладно и суво место.

Земја на потекло:ЕУ

Шифра: ТОБИ-05
Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница