Продавница

Brit Care Kitten Milk – Брит млеко за маче 250гр.

1,090.00мкд


Brit Care Kitten Milk – Брит млеко за маче 250гр.

 • Заменувач на млеко со говедски колострум за новородени мачиња и бремени, доилки и мачки кои закрепнуваат.

 • Комплетна храна за новородени мачиња од првиот ден.

 • Обезбедува доволна исхрана на мачиња без мајки

 • Обезбедува хранливи материи за оптимален раст и здравје

 • Висока сварливост

 • Висока вкусност

 • Помага во индуцирање на лактација

 • Погоден за одгледување мачиња и мачки кои закрепнуваат

 • Без палмино масло

 • Состав:

  обезмастено млеко во прав, сурутка во прав, кокосово масло, колострум, декстроза.

 • Аналитички состојки:
  суров протеин 28,0 %, содржина на маснотии 28,0 %, сурови влакна 0,0 %, суров пепел 6,5 %

 • Нутритивен состав:
  витамин А (3a672a) 20.000 IU, витамин D3 (E671) 2.000 IU, таурин (3a370) 750 mg, витамин Е (3a700) 125 mg, витамин Ц (3a312) 70 mg, калциум Д-пантотенат, 2 мг (3) B2 10 mg, витамин B1 (3a821) 7,5 mg, витамин B6 (3a831) 6 mg, витамин K3 1,5 mg, цинк (3b606) 108 mg, железо (E1) 70 mg, манган (E5) 25 mg, бакар (E4) 10 mg, селен (E8) 0,2 mg, биотин (3a880) 300 μg, витамин Б12 100 μg.

 • Енергија што се метаболизира:
  4700 kcal/kg.

 • Зоотехнички адитиви:
  Enterococcus faecium (NCIMB 10415) 2,2×108 CFU/g

 • Земја на потекло ЕУ
 • Шифра: 101111358

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

en_USEnglish
0