Продавница

Brit Premium Cat Kitten Chicken – Брит храна за маче јуниор (пиле) 8кг.

2,376.00мкд


Brit Premium Cat Kitten Chicken – Брит храна за маче јуниор (пиле) 8кг.

 • Премиум комплетна храна за мачки.
  Пилешка формула за мачиња (1-12 месеци),
  погодна и за бремени мачки или доилки.

 • Вкусна, апетитна премиум храна за мачки направена со природни состојки за здрава секојдневна исхрана на мачките.

 • Со сос од пилешки црн дроб

 • Со пулпа од јаболко – природен извор на влакна

 • Со рузмарин, каранфилче, куркума и цитрус – природни антиоксиданси

 • Со пребиотици

 • БЕЗ пченица БЕЗ соја БЕЗ пченка

 • Состав:
  пилешко дехидрирано 40%, ориз, пилешка маст, грашок, лосос дехидриран 4%, пулпа од сушено јаболко, пилешки црн дроб хидролизиран 2%, масло од лосос 2%, сушен спанаќ 0,5%, манан-олигосахариди (150 mg/kg), фрукто-олигосахариди (120 mg/kg), јука Мојаве (80 mg/kg), сушен рузмарин (12 mg/kg), сушено каранфилче (12 mg/kg), сушен цитрус (12 mg/kg), сушен куркума (12 mg/kg ).

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 40,0%, сурови масти 18,0%, сурови влакна 2,8%, суров пепел 8,0%, влага 10,0%, калциум 1,4%, фосфор 1,0%, натриум 0,5%, магнезиум 0,1%.

 • Нутритивен состав:
  витамин А (3a672a) 22,000 IU, витамин D3 (3a671) 900 IU, витамин Е (3a700) 700 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 2,300 mg, биотин (3a886, zinc)1. 150 mg, манган (3b504) 55 mg, железо (3b106) 45 mg, бакар (3b406) 11 mg, јод (3b201) 3,7 mg, селен (3b810) 0,17 mg, Л-метионин (3c300 mg) 4. Омега-3: 0,54%, Омега-6: 2,4%.

 • Енергија што се метаболизира:
  3.930 kcal/kg

 • Земја на потекло ЕУ

Шифра: 100171866

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница