Продавница

Brit Premium Cat Adult Salmon – Брит храна за маче адулт (лосос) 8кг.

2,090.00мкд


Brit Premium Cat Adult Salmon – Брит храна за маче адулт (лосос) 8кг.

 • Премиум комплетна храна за мачки.
  Формула за лосос за возрасни мачки.

 • Вкусна, апетитна премиум храна за мачки направена со природни состојки за здрава секојдневна исхрана на мачките.

 • Со сос од пилешки црн дроб

 • Со пулпа од јаболко – природен извор на влакна

 • Со рузмарин, каранфилче, куркума и цитрус – природни антиоксиданси

 • Со пребиотици

 • БЕЗ пченица БЕЗ соја БЕЗ пченка

 • Состав:
  лосос дехидриран 35%, ориз, пилешки масти грашок, пулпа од сушено јаболко, пилешко дехидрирано 4%, масло од лосос 3%, пилешки црн дроб хидролизиран 2%, пивски квасец, сушен спанаќ 0,5%, манан-олигосахариди (150 mg/kg), фрукто -олигосахариди (120 mg/kg)), јука мојаве (80 mg/kg), сушен рузмарин (11 mg/kg), сушено каранфилче (11 mg/kg), сушен цитрус (11 mg/kg), сушен куркума (11 mg/kg).

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 35,0%, сурова маст 16,0% сурови влакна 1,9%, суров пепел 8,1%, влага 10,0%, калциум 1,2%, фосфор 1,0%, натриум 0,9%, магнезиум 0,06%.

 • Нутритивен состав:
  витамин А (3a672a) 20,000 IU, витамин D3 (3a671) 850 IU, витамин Е (3a700) 600 mg, витамин Ц (3a312) 250 mg, таурин (3a370) 2,150 mg, биотин (3a876, zinc)1. 140 mg, манган (3b504) 50 mg, железо (3b106) 50 mg, бакар (3b406) 10 mg, јод (3b201) 3,5 mg, селен (3b810) 0,16 mg, Л-метионин (3c300 mg) 4. Омега-3: 0,2%, Омега-6: 2,25%.

 • Енергија што се метаболизира:
  3840 kcal/kg

 • Земја на потекло ЕУ

Шифра: 100171868

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

en_USEnglish
0