Продавница

Brit Premium by Nature Cat Sterilized Salmon – Брит храна за маче адулт (лосос) стерилизирана 8кг.

2,664.00мкд


Brit Premium by Nature Cat Sterilized Salmon – Брит храна за маче адулт (лосос) стерилизирана 8кг.
Премиум комплетна храна за мачки. Формула од лосос за возрасни стерилизирани мачки.

Вкусна, апетитна премиум храна за мачки направена со природни состојки за здрава секојдневна исхрана на мачките.
Со сос од пилешки црн дроб
Со пулпа од јаболко – природен извор на влакна
Со рузмарин, каранфилче, куркума и цитрус – природни антиоксиданси
Со пребиотици
БЕЗ пченица БЕЗ соја БЕЗ пченка

Состав:

лосос дехидриран 28%, ориз, мисирка дехидрирана 10%, пилешка маст, грашок, пулпа од сушено јаболко, масло од лосос 3%, пивски квасец, пилешки црн дроб хидролизиран, натриум хлорид, сушен спанаќ 0,5%, манан-олигосахариди (150 mg/kg) , фрукто-олигосахариди (120 mg/kg), јука мојаве (80 mg/kg), сушен рузмарин (11 mg/kg), сушено каранфилче (11 mg/kg), сушен цитрус (11 mg/kg), сушен куркума ( 11 mg/kg).

Аналитички состојки:

сурови протеини 38,0%, сурови масти 15,0%, сурови влакна 2,5%, суров пепел 7,5%, влага 10,0%, калциум 1,3%, фосфор 0,9%, натриум 1,2%, магнезиум 0,09%.

Нутритивен состав:

витамин А (3a672a) 20,000 IU, витамин D3 (3a671) 850 IU, витамин Е (3a700) 600 mg, витамин Ц (3a312) 250 mg, таурин (3a370) 2,150 mg, биотин (3a876, zinc)1. 140 mg, манган (3b504) 50 mg, железо (3b106) 50 mg, бакар (3b406) 10 mg, јод (3b201) 3,5 mg, селен (3b810) 0,16 mg, Л-метионин (3c300 mg) 4. Омега-3: 0,57%, Омега-6: 2,47%.

Енергија што се метаболизира:

3.940 kcal/kg

Шифра: 100171872

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница