Продавница

Brit Premium by Nature Cat Sterilized Chicken – Брит храна за стерилизирано маче адулт (пиле) 8кг.

2,300.00мкд


Brit Premium by Nature Cat Sterilised Chicken – Брит храна за стерилизирано маче адулт (пиле) 8кг.

 • Премиум комплетна храна за мачки.

 • Пилешка формула за возрасни стерилизирани мачки.

 • Вкусна, апетитна премиум храна за мачки направена со природни состојки за здрава секојдневна исхрана на мачките.

 • Со сос од пилешки црн дроб

 • Со пулпа од јаболко – природен извор на влакна

 • Со рузмарин, каранфилче, куркума и цитрус – природни антиоксиданси

 • Со пребиотици

 • БЕЗ пченица БЕЗ соја БЕЗ пченка

 • Состав:
  пилешко дехидрирано 38%, ориз, грашок од пилешки масти, пулпа од сушено јаболко, хидролизиран пилешки црн дроб 2%, масло од лосос 1%, пивски квасец, натриум хлорид, сушен спанаќ 0,5%, манан-олигосахариди (150 mg/kg), фрукто- олигосахариди (120 mg/kg) јука мојаве (80 mg/kg сушен рузмарин (11 mg/kg), сушено каранфилче (11 mg/kg), сушен цитрус (11 mg/kg), сушен куркума (11 mg/kg).

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 33,0%, сурови масти 14,0%, сурови влакна 4,2%, суров пепел 5,8%, влага 10,0%, калциум 1,0%, фосфор 0,6%, натриум 1,0%, магнезиум 0,05%.

 • Нутритивен состав:
  витамин А (3a672a) 20,000 IU, витамин D3 (3a671) 850 IU, витамин Е (3a700) 600 mg, витамин Ц (3a312) 250 mg, таурин (3a370) 2,150 mg, биотин (3a876, zinc)1. 140 mg, манган (3b504) 50 mg, железо (3b106) 50 mg, бакар (3b406) 10 mg, јод (3b201) 3,5 mg, селен (3b810) 0,16 mg, Л-метионин (3c300 mg) 4. Омега-3: 0,37%, Омега-6: 1,89%.

 • Енергија што се метаболизира:
  3.720 kcal/kg

 • Земја на потекло ЕУ

Шифра: 100171870

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница