Продавница

Brit Care Cat Grain-Free STERILIZED URINARY HEALTH – Брит храна за маче уринари / стерилизирани (пиле) 400гр.

290.00мкд


Brit Care Cat Grain-Free STERILIZED URINARY HEALTH – Брит храна за маче уринари / стерилизирани (пиле) 400гр.

 • Комплетна храна за возрасни стерилизирани мачки.

 • Хипоалергична формула без жито за здрави бубрези и уринарен тракт која содржи овошје и билки богати со природни антиоксиданси и витамин Е, кои го штитат телото од слободните радикали и обезбедуваат силен имунолошки систем доживотно.

 • СВЕЖО ПИЛЕ – високо сварливо посно месо кое го промовира здравјето на дигестивниот тракт и го подобрува квалитетот на кожата и палтото кај стерилизираните мачки.

 • SEA Buckthorn го поддржува здравјето на бубрезите и уринарниот тракт. Ниската содржина на магнезиум и L-метионин помага во одржување на оптимална pH на урината од 6,0-6,5. NASTURTIUM е природен антибиотик. Помага во спречување на формирање на камења во бубрезите кај стерилизирани и постари мачки и има моќни антибактериски и антисептички својства. ПРОБИОТИЦИ и ПРЕБИОТИКИ помагаат во одржување на здравјето на гастроинтестиналниот тракт и имунолошкиот систем.

 • Без жито – БЕЗ бои – БЕЗ конзерванси – БЕЗ ГМО – БЕЗ соја.

 • Состав:
  свежо пилешко месо (26%), дехидрирано пилешко (26%), жолт грашок (18%), наут (8%), сушени јаболка (7%), живинска маст (конзервирана со токофероли, 5%), масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб (2%), пивски квасец (2%), лушпа и семиња од псилиум (1%), ленено семе (1%), сушен настурциум (0,5%), сушена камилица (0,5%) , минерали, сушен морски тревник (0,3%), сушени брусница (0,2%), фрукто-олигосахариди (0,015%), манан-олигосахариди (0,015%), мојаве јука (0,008%), лактобацилус – ацидофилус (1122 клетки). /килограм).

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 32,0%, сурови масти 13,0%, сурови влакна 3,5%, суров пепел 9,0%, влага 10,0%, омега-3 0,3%, омега-6 1,5%, калциум 0,8%, фосфор 0,7%, натриум , магнезиум 0,04%.

 • Хранлив состав:
  витамин А (3a672a) 20 000 I.U., витамин D3 (E671) 800 I.U., витамин Е (3a700) 600 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 2 500 mg (3a39) 100 mg, холин хлорид (3a890) 2 500 mg, биотин (3a880) 2 mg, витамин Б1 (3a821) 10 mg, витамин Б2 12 mg, ниацинамид (3a315) 50 mg, калциум-D-пантотенат 4,10 mg (3) витамин Б6 (3a831) 10 mg, фолна киселина (3a316) 2 mg, витамин Б12 0,04 mg, цинк (3b606) 120 mg, железо (3b106) 45 mg, манган (3b504) 55 mg, калиум јодид (3b2) (3b2) бакар (3b406) 10 mg, селен (3b8,10) 0,2 mg, L-метионин (3c305) 4 000 mg. Содржи природни антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

 • Енергија што може да се метаболизира:
  3.590 kcal/kg

 • Земја на потекло ЕУ

Шифра: 100171287

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница