Продавница

Brit Care Cat Grain-Free Sterilized Immunity Support – Брит за маче за имунитет Стерилизед (свинско) 400гр.

330.00мкд


Brit Care Cat Grain-Free Sterilized Immunity Support – Брит за маче за имунитет Стерилизед (свинско) 400гр.

Формула без жито со висока содржина на протеини со пробиотици за нежно варење и силен имунитет. Развиен за здравјето на бубрезите и уринарниот тракт, содржи овошје и билки, богати со природни антиоксиданси и витамин Е, кои го штитат телото од слободните радикали и го одржуваат имунолошкиот систем силен во текот на животот на вашата мачка.

СВИнското месо е одлично за мачки со чувствителен стомак.
Свинското месо е здрав извор на протеини за мачки и често се препорачува за мачки со одредена чувствителност на храна. Лесно е сварлива и со помала веројатност да предизвика стомачни тегоби. Свинското месо често се препорачува како алтернатива за мачки кои се алергични на почести извори на протеини. Свинското месо може да се препорача и за мачки кои имаат проблеми со течна столица и запек.

• BUCK-BUCKLE AND LIQUID придонесуваат за здравјето на бубрезите и уринарниот тракт.
• НИСКАТА СОДРЖИНА НА МАГНЕЗИУМ и L-метионин обезбедува оптимална ph на урината во опсег од 6,0 – 6,5, со што се спречува создавањето на струвит и оксалатни камења.
• ПРОБИОТИЦИ И ПРЕБИОТИКИ помагаат во одржување на нормална здрава црева и имунолошки систем.
• БЕЗ зрна – БЕЗ бои – БЕЗ конзерванси – БЕЗ ГМО – БЕЗ соја

Состојки:
свежо свинско месо (26%), жолт грашок (25%), дехидрирано свинско месо (24%), наут (4%), сушени јаболка (4%), живинска маст (конзервирани токофероли, 4%), масло од лосос (2%) , хидролизиран пилешки црн дроб (2%), пивски квасец (2%), натриум хлорид (1,5%), брашно од грашок, ленено семе (1%), лушпи од јајца (1%), калиум хлорид (1%), сушен кантарион (0,5%), сушена камилица (0,5%), масло од алги (0,3%, Schizochytrium limacinum), сув морски тревник (0,3%), суви брусница (0,2%), фрукто-олигосахариди (0,015%), манан-олигосахариди (0,0015%) %), yucca schidigera (0,008%), инактивирани бактерии и нивни делови (Lactobacillus helveticus HA – 122, 15×109 клетки/kg).

Аналитички компоненти:
сурови протеини 33,0%, сурови масти 12,0%, сурови влакна 3,0%, суров пепел 8,5%, влага 10,0%, омега-3 масни киселини 0,6%, омега-6 масни киселини 1,7%, калциум 0,8%, фосфор 0,7%, натриум 1,1%, магнезиум 0,04%, EPA (20:5 n-3) 0,15%, DHA (22:6 n-3) 0,2%.

Нутритивни адитиви во 1 кг:
витамин А (3a672a) 23000 IU, витамин D3 (3a671) 800 IU, витамин Е (3a700) 600 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 2500 mg, Л-карнитин (3a910 mg, холин 5) ( 3a890) 2500 mg, биотин (3a880 2,0 mg, витамин Б1 (3a821) 10 mg, витамин B2 (3a825i) 12 mg, ниацинамид (3a315) 50 mg, калциум Д-пантотенат (3a03,6 mg) витамин Б2 (3a841) 10 mg, фолна киселина (3a316) 2 mg, витамин Б12 0,04 mg, цинк (3b606) 120 mg, железо (3b106) 45 mg, манган (3b504) 55 mg, јод (3b201) 4,0 mg, бакар (3b4) , селен (3b810) 0,2 mg, L-метионин (3c305) 4000 mg.

Енергија што се метаболизира: 3590 kcal/kg.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 100172546

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница