Продавница

Brit Care Cat Grain-Free STERILIZED AND WEIGHT CONTROL – Брит храна за мачиња со прекумерна тежина Стерилизед (патка и мисирка) 400гр.

290.00мкд


Brit Care Cat Grain-Free STERILIZED AND WEIGHT CONTROL – Брит храна за мачиња со прекумерна тежина Стерилизед (патка и мисирка) 400гр.

Комплетна храна за возрасни стерилизирани мачки и мачки со прекумерна тежина.
Хипоалергична формула богата со растителни влакна и протеини со намалени маснотии која помага во одржувањето на здравјето на дигестивниот тракт и идеалната телесна тежина. Овошјето и билките преполни со витамини и флавоноиди обезбедуваат вашата мачка да изгледа одлично и да живее долг и здрав живот.

СВЕЖА ПАТКА – посно и високо сварливо месо богато со PUFA (полинезаситени масни киселини), кои го намалуваат нивото на холестерол во телото.
НИСКА СОДРЖИНА на маснотии заедно со растворливи и нерастворливи влакна помагаат да се одржи оптималната телесна тежина.
SEA Buckthorn го поддржува здравјето на бубрезите и уринарниот тракт. Ниската содржина на магнезиум и L-метионин помага во одржување на оптимална pH на урината од 6,0-6,5.
NASTURTIUM е природен антибиотик. Помага во спречување на формирање на камења во бубрезите кај стерилизирани и постари мачки и има моќни антибактериски и антисептички својства.
Без зрна – БЕЗ бои – БЕЗ конзерванси – БЕЗ ГМО – БЕЗ соја.

Состав: свежо паткичко месо (26%), дехидрирана мисирка (26%), жолт грашок (16%), наут (10%), сушени јаболка (7%), живина масти (конзервирана со токофероли, 4%), масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб (2%), лушпа и семиња од псилиум (2%), пивски квасец (2%), ленено семе (1%), сушен настурциум (0,5%), сушена камилица (0,5%) , минерали, сушен морски тревник (0,3%), сушени брусница (0,2%), фрукто-олигосахариди (0,015%), манан-олигосахариди (0,015%), мојаве јука (0,008%), лактобацилус – ацидофилус (1122 клетки). /килограм).

Аналитички состојки: сурови протеини 32,0%, сурови масти 12,0%, сурови влакна 4,0%, суров пепел 9,0%, влага 10,0%, омега-3 0,3%, омега-6 1,6%, калциум 0,9%, фосфор 0,7%, натриум , магнезиум 0,04%.

Хранлив состав: витамин А (3a672a) 20 000 I.U., витамин D3 (E671) 800 I.U., витамин Е (3a700) 600 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 2 500 mg (3a39) 100 mg, холин хлорид (3a890) 2 500 mg, биотин (3a880) 2 mg, витамин Б1 (3a821) 10 mg, витамин Б2 12 mg, ниацинамид (3a315) 50 mg, калциум-D-пантотенат 4,10 mg (3) витамин Б6 (3a831) 10 mg, фолна киселина (3a316) 2 mg, витамин Б12 0,04 mg, цинк (3b606) 120 mg, железо (3b106) 45 mg, манган (3b504) 55 mg, калиум јодид (3b2) (3b2) бакар (3b406) 10 mg, селен (3b8,10) 0,2 mg, L-метионин (3c305) 4 000 mg. Содржи природни антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Енергија што може да се метаболизира: 3.520 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 100171295

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница