Продавница

Brit Care Cat Grain-Free SENSITIVE HEALTHY DIGESTION AND DELICATE TASTE – Брит за маче за здраво дигестија и за пребирливи мачки (мисирка, лосос) 7кг.

3,465.00мкд


Brit Care Cat Grain-Free SENSITIVE HEALTHY DIGESTION AND DELICATE TASTE – Брит за маче за здраво дигестија и за пребирливи мачки (мисирка, лосос) 7кг.
Комплетна храна за возрасни мачки со чувствително варење и проблематичен внес на храна.
Високо сварлива формула без зрна богата со есенцијални хранливи материи за да се обезбеди најефикасна и целосна можна апсорпција. Пробиотиците и пребиотиците го поттикнуваат растот на здравите бактерии во цревата и ги регулираат метаболичките процеси.

ДЕЛИКАТЕН ИЗБОР МЕСО – мисирка и лосос се преполни со неверојатен вкус кој ги задоволува дури и најпребирливите мачки.
ПРОБИОТИКИ и ПРЕБИОТИКИ го зајакнуваат имунолошкиот систем и промовираат здраво варење.
YUCCA SCHIDIGERA помага да се намали мирисот на столицата.
SEA Buckthorn го поддржува здравјето на бубрезите и уринарниот тракт. Ниската содржина на магнезиум и L-метионин помага во одржување на оптимална pH на урината од 6,0-6,5.
Без зрна – БЕЗ бои – БЕЗ конзерванси – БЕЗ ГМО – БЕЗ соја.

Состав: свежо мисиркино месо (26%), дехидриран лосос (26%), жолт грашок (16%), наут (11%), живинска маст (конзервирана со токофероли, 8%), сушен корен од цикорија (2,5%), сушен јаболка (2%), масло од лосос (2%), хидролизиран пилешки црн дроб (2%), пивски квасец (2%), ленено семе (1%), сушена камилица (0,5%), минерали, сушен морски тревник (0,3 %

Аналитички состојки: сурови протеини 32,0%, сурови масти 16,0%, сурови влакна 1,5%, суров пепел 7,5%, влага 10,0%, омега-3 0,5%, омега-6 2,0%, калциум 1,2%, фосфор 0,9%, натриум , магнезиум 0,08%.

Хранлив состав: витамин А (3a672a) 20 000 I.U., витамин D3 (E671) 800 I.U., витамин Е (3a700) 600 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 2 500 mg (3a39) 50 mg, холин хлорид (3a890) 2 500 mg, биотин (3a880) 2 mg, витамин Б1 (3a821) 10 mg, витамин Б2 12 mg, ниацинамид (3a315) 50 mg, калциум-D-пантотенат, 4 mg, 3a8 витамин Б6 (3a831) 10 mg, фолна киселина (3a316) 2 mg, витамин Б12 0,04 mg, цинк (3b606) 120 mg, железо (3b106) 45 mg, манган (3b504) 55 mg, калиум јодид (3b2) (3b2) бакар (3b406) 10 mg, селен (3b8,10) 0,2 mg, L-метионин (3c305) 2 000 mg. Содржи природни антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Енергија што може да се метаболизира: 3.860 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 100171281

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница