Продавница

Brit Care Cat Grain-Free Kitten Gentle Digestion & Strong Immunity – Брит храна за маче Kитен 400гр.

330.00мкд


Brit Care Cat Grain-Free KITTEN – Брит храна за маче китен (пилешко и мисирка) 400гр.
Високо сварлива формула, богата со есенцијални хранливи материи, ги покрива енергетските потреби на бремени мачки и мачки кои дојат и го поддржува развојот на мачиња за време на бременоста. Правилната содржина на калциум, фосфор, магнезиум, витамин Д, комплекс од витамини, минерали и есенцијални масни киселини обезбедува раѓање на здрави мачиња и делува превентивно против рахитис.

• ПРОБИОТИЦИ И ПРЕБИОТИКИ помагаат во одржување на нормална здрава црева и имунолошки систем
• КОЛОСТРУМ содржи имуноглобулини, антитела кои помагаат да се изгради имунитетот на мачето
• OMEGA-3 DHA и EPA заедно со таурин се грижат за развојот на мозокот и очите и го поддржуваат когнитивниот развој
• СВЕВИОТ ЛОСОС е богат со омега-3 и ја поддржува виталноста на кожата и палтото
• БЕЗ зрна – БЕЗ бои – БЕЗ конзерванси – БЕЗ ГМО – БЕЗ соја

Состојки:
дехидриран лосос (30%), свеж лосос (26%), живинарска маст (конзервирана со токофероли, 12%), жолт грашок (12%), наут (7%), масло од лосос (3%), хидролизиран пилешки црн дроб (2 %), ленено семе (2%), сушени јаболка (2%), брашно од грашок, пивски квасец (1%), колострум (0,5%), сушена камилица (0,5%), масло од алги (0,3%, Schizochytrium limacinum ), сушен морски трн (0,3%), сушени брусница (0,2%), фрукто-олигосахариди (0,025%), манан-олигосахариди (0,02%), јука шидигера (0,01%), инактивирани бактерии и нивни делови (ХАЛКТОБАЦИЛС). 122, 15×109 клетки/кг).

Аналитички компоненти:
сурови протеини 39,0%, сурови масти 18,0%, сурови влакна 1,2%, суров пепел 7,5%, влага 10,0%, омега-3 масни киселини 1,3%, омега-6 масни киселини 2,0%, калциум 1,2%, фосфор 1,0%, натриум 0,7%, магнезиум 0,1%, EPA (20:5 n-3) 0,15%, DHA (22:6 n-3) 0,2%

Нутритивни адитиви во 1 кг:
витамин А (3a672a) 23000 IU, витамин D3 (3a671) 1000 IU, витамин Е (3a700) 800 mg, витамин Ц (3a312) 400 mg, таурин (3a370) 2800 mg, Л-карнитин (3a9010 mg) ( 3a890) 2800 mg, биотин (3a880) 2,5 mg, витамин Б1 (3a821) 12 mg, витамин Б2 (3a825i) 15 mg, ниацинамид (3a315) 60 mg, калциум Д-пантотенат (3a83, витамин Б) ) 12 mg, фолна киселина (3a316) 3 mg, витамин Б12 0,05 mg, цинк (3b606) 140 mg, железо (3b106) 55 mg, манган (3b504) 65 mg, јод (3b201) 4,5 mg, бакар 26) (3b mg, селен (3b810) 0,2 mg, L-метионин (3c305) 2500 mg.

Енергија што се метаболизира:
3965 kcal/kg.

Шифра: 100172541
Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница