Продавница

Brit Care Cat Grain-Free KITTEN – Брит храна за маче китен (пилешко и мисирка) 400гр.

290.00мкд


Brit Care Cat Grain-Free KITTEN – Брит храна за маче китен (пилешко и мисирка) 400гр.
Комплетна храна за мачиња и бремени или доилки мачки.

 • Хипоалергично, без жито и високо сварлива формула богата со есенцијални хранливи материи за да ги задоволи енергетските потреби на бремени мачки или доилки и да го поддржува правилниот развој на фетусот.
  Урамнотежената содржина на калциум, фосфор, магнезиум, витамин Д и комплекс од витамини, минерали и есенцијални масни киселини обезбедува испорака на здрави мачиња и помага во спречување на рахитис.

 • ПРОБИОТИЦИ и ПРЕБИОТИКИ помагаат во одржување на здравјето на гастроинтестиналниот тракт и имунолошкиот систем.

 • КОЛОСТРУМ содржи имуноглобулини, антитела кои им помагаат на мачињата да изградат силен имунитет.

 • ТАУРИНОТ го поддржува здравјето на очите и срцето.

 • ВИСОКА СОДРЖИНА НА ПРОТЕИНИ помага во одржување на растот и развојот на мускулната маса.

 • Без жито – БЕЗ бои – БЕЗ конзерванси – БЕЗ ГМО – БЕЗ соја.

 • Состав:
  дехидрирана мисирка (30%), свежо пилешко месо (26%), живина (конзервирана со токофероли, 12%), жолт грашок (12%), наут (8%), масло од лосос (3%), хидролизирано пилешко црн дроб (2%), ленено семе (2%), сушени јаболка (2%), пивски квасец (1%), колострум (0,5%), сушена камилица (0,5%), минерали, сушен морски тревник (0,3%) , суви брусница (0,2%), фрукто-олигосахариди (0,025%), манан-олигосахариди (0,02%), Mojave yucca (0,01%), Lactobacillus acidophilus HA – 122 инактивирани (15×109 клетки/kg).

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 38,0%, сурови масти 18,0%, сурови влакна 1,5%, суров пепел 7,2%, влага 10,0%, омега-3 0,5%, омега-6 2,2%, калциум 1,2%, фосфор 0,9%, натриум , магнезиум 0,1%.

 • Хранлив состав:
  витамин А (3a672a) 23 000 I.U., витамин D3 (E671) 1.000 I.U., витамин Е (3a700) 800 mg, витамин Ц (3a312) 400 mg, таурин (3a370) 2 8910 mg, L3. ) 100 mg, холин хлорид (3a890) 2 800 mg, биотин (3a880) 2,5 mg, витамин Б1 (3a821) 12 mg, витамин Б2 15 mg, ниацинамид (3a315) 60 mg, калциум-D-пантохен (3a884 mg) , витамин Б6 (3a831) 12 mg, фолна киселина (3a316) 3 mg, витамин Б12 0,05 mg, цинк (3b606) 140 mg, железо (3b106) 55 mg, манган (3b504) 65 mg, калиум 20 mg) 45 mg. , бакар (3b406) 12 mg, селен (3b8,10) 0,2 mg, L-метионин (3c305) 2 500 mg. Содржи природни антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

 • Енергија што може да се метаболизира:
  4.000 kcal/kg

 • Земја на потекло ЕУ

 • Шифра: 100171279

  Увозник за Македонија:
  Пријатели-миленици
  Никола Тесла 42 Битола

   

  0
   0
   Корпа
   Вашата корпа е празна.Врати се во продавница