Продавница

Brit Care Cat Grain-Free INDOOR ANTI-STRESS – Брит храна за маче АНТИ-СТРЕС (пиле) 400гр.

290.00мкд


Brit Care Cat Grain-Free INDOOR ANTI-STRESS – Брит храна за маче АНТИ-СТРЕС (пиле) 400гр.

Комплетна храна за возрасни мачки од 12 месеци.
Мачките во затворен простор се често изложени на разни видови стрес, кои можат да произлезат од територијални промени, како на пример со нов член во домаќинството, преуредување на мебелот, преселување, патувања во викендица итн. Сите овие ситуации имаат негативно влијание врз нервниот и циркулаторниот систем на мачката.

MOTHERWORT е познат по својата способност да обезбеди природна и ефикасна заштита од стрес. Ја стабилизира работата на срцето и го намалува високиот крвен притисок, што им помага на мачките во затворени простории да се справат со стресот.
ПРОБИОТИЦИ и ПРЕБИОТИКИ помагаат во одржување на здравјето на гастроинтестиналниот тракт и имунолошкиот систем.
СВЕЖО ПИЛЕШКИ и висококвалитетен месен оброк и даваат на храната арома и вкус што се неодоливи дури и за најпребирливите мачки.
ПРОТИВ КОМПЛЕКС: тиква богата со влакна, сушени јаболка, лушпи од псилиум и семки за лесно поминување на топчињата за коса.
Без зрна – БЕЗ бои – БЕЗ конзерванси – БЕЗ ГМО – БЕЗ соја.

Состав: свежо пилешко месо (26%), жолт грашок (25%), дехидрирано пилешко (20%), сушени јаболка (8%), тиква (6%), живинска маст (конзервирана со токофероли, 4%), масло од лосос (2%), лушпа и семиња од псилиум (2%), хидролизиран пилешки црн дроб (2%), пивски квасец (2%), ленено семе (1%), сушена кантарион (0,5%), сушена камилица (0,5%), минерали , сушен морски трн (0,3%), сушени брусница (0,2%), фрукто-олигосахариди (0,015%), манан-олигосахариди (0,015%), јука мојаве (0,008%), лактобацилус ацидофилус 210г/19 активирани клетки ).

Аналитички состојки: сурови протеини 30,0%, сурови масти 13,0%, сурови влакна 4,0%, суров пепел 6,8%, влага 10,0%, омега-3 0,3%, омега-6 1,5%, калциум 1,0%, фосфор 0,7%, натриум , магнезиум 0,07%.

Нутритивен состав: витамин А (3a672a) 20.000 I.U., витамин D3 (E671) 800 I.U., витамин Е (3a700) 600 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 2.500 mg (3a370) 2.500 mg) (309 mg) , холин хлорид (3a890) 2,500 mg, биотин (3a880) 2 mg, витамин Б1 (3a821) 10 mg, витамин Б2 12 mg, ниацинамид (3a315) 50 mg, калциум-D-пантотенат (3a841) 3a831) 10 mg, фолна киселина (3a316) 2 mg, витамин Б12 0,04 mg, цинк (3b606) 120 mg, железо (3b106) 45 mg, манган (3b504) 55 mg, калиум јодид (3b4 mg, 3b201) ) 10 mg, селен (3b8,10) 0,2 mg, L-метионин (3c305) 2.000 mg. Содржи природни антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

Енергија што може да се метаболизира: 3.640 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 100171303

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница