Продавница

Brit Care Cat Grain-Free HAIRCARE HEALTHY AND SHINY COAT – Брит храна за маче за здраво и сјајно крзно (лосос, пиле) 400гр.

330.00мкд


Brit Care Cat Grain-Free HAIRCARE HEALTHY AND SHINY COAT – Брит храна за маче за здраво и сјајно крзно (лосос, пиле) 400гр.

 • Комплетна храна за возрасни мачки со здраво и сјајно влакно.

 • Хипоалергична формула без жито богата со растителни влакна која го олеснува топењето на крзното, го прави влакното сјајно и здраво. Протеините од висококвалитетното месо помагаат во одржувањето на мускулите витки и силни. Во комбинација со таурин, суштинска хранлива материја за мачките, тој поддржува добар вид и здравје на срцето.

 • СВЕЖ ЛОСОС, ПИЛЕШКИ, ЛЕНЕНО – природни извори на омега-3 и омега-6 масни киселини кои помагаат да се одржи сјајна обвивка и здрава кожа.

 • ВЛАКНА – состојките богати со влакна го олеснуваат минувањето на влакненцата. Суровите влакна обезбедуваат чувство на ситост, што резултира со намален внес на храна и помага во регулирање на телесната тежина.

 • ПРОБИОТИКИ и ПРЕБИОТИКИ го зајакнуваат имунолошкиот систем и промовираат здраво варење.

 • Без жито – БЕЗ бои – БЕЗ конзерванси – БЕЗ ГМО – БЕЗ соја.

 • Состав:
  месо од свеж лосос (26%), дехидрирано пилешко (26%), жолт грашок (14%), наут (8%), живина (конзервирана со токофероли, 6%), сушени јаболка (6%), масло од лосос (3%), лушпа и семиња од псилиум (2%), ленено семе (2%), хидролизиран пилешки црн дроб (2%), пивски квасец (2%), сушени алги (1,5%, Schizochytrium limacinum), сушена камилица ( 0,5%), минерали, сушен морски трн (0,3%), сушени брусница (0,2%), фрукто-олигосахариди (0,015%), манан-олигосахариди (0,015%), јука мојаве (0,008%), лактобацилус 2ХА-активиран ацидофа (15×109 клетки/кг).

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 31,0%, сурови масти 16,0%, сурови влакна 4,0%, суров пепел 8,5%, влага 10,0%, омега-3 1,2%, омега-6 2%, калциум 1,1%, фосфор 0,9%, натриум 0. , магнезиум 0,1%.

 • Хранлив состав:
  витамин А (3a672a) 20 000 I.U., витамин D3 (E671) 800 I.U., витамин Е (3a700) 600 mg, витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 2 500 mg (3a39) 50 mg, холин хлорид (3a890) 2 500 mg, биотин (3a880) 2 mg, витамин Б1 (3a821) 10 mg, витамин Б2 12 mg, ниацинамид (3a315) 50 mg, калциум-D-пантотенат, 4 mg, 3a8 витамин Б6 (3a831) 10 mg, фолна киселина (3a316) 2 mg, витамин Б12 0,04 mg, цинк (3b606) 120 mg, железо (3b106) 45 mg, манган (3b504) 55 mg, калиум јодид (3b2) (3b2) бакар (3b406) 10 mg, селен (3b8,10) 0,2 mg, L-метионин (3c305) 2 000 mg. Содржи природни антиоксиданси одобрени од ЕУ: екстракти од токоферол од растително масло (1b306), аскорбил палмитат (1b304) и екстракт од рузмарин.

 • Енергија што може да се метаболизира:
  3.720 kcal/kg

 • Земја на потекло ЕУ
 • Шифра: 100171307

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница