Продавница

Беавис-сув шампон (пудра) за мачиња

250.00мкд


Сув шампон во прав за мачиња.Сувиот шампон беавис против стрес за мачиња го чисти крзното и му дава сјај.

Состав:бел прав, прав од лаванда, рузмарин во прав,натриум бикарбонат и скроб од тапиока.

Област на употреба:  За употреба при чистење на мачки.

Употреба и дозирање: Нанесете од правот на вашата мачка и масирајте за да се распространи низ целото тело .Нежно исчеткајте го вашето милениче  за да го отстраните вишокот прав .

Прекинете ја употребата , ако се појави иритација на кожата.

Предупредување на целните видови : не користете на  мачиња стари под 6 недели.Избегнувајте контакт со лицето, ушите и областа околу очите .

Земја на потекло: Турција
Увозник: Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 – Битола
Шифра: БВС-025

en_USEnglish
0