Продавница

Trixie Paw Care – Спреј за нега на шепи 50мл.

270.00мкд


Специјално средство за чистење и нега на шепите на вашиот миленик 50мл.

Состав :

Дејонизирана вода, глицерин, минерално масло, хидрогенизирано рицинусово масло, диметикон, мирис, алое вера во прав

Употреба :

Ги заштитува шепите .Ја одржува кожата елстична и спречува кожата да стане тврда и претерано воспалена и пукање на шепите како последица.Препорачано е користење за време на зима како заштита од мраз, сол и песок, како и преку целата година при прошетки на рапав терен.Со нанесувањето се овозможува еластичност , водоотпорен слој кој што овозможува подобра абзахазија .Овој слој треба да се обновува постојано при долги прошетки.

Земја на потекло: ЕУ
Шифра: 2572

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница