Продавница

Тренинг капки за физиолошки потреби за куче и маче 25мл. – CAMON

350.00мкд


Тренинг капки за физиолошки потреби за куче и маче 25мл. – CAMON

Овој волшебен, поучен и хигиенски производ е валидна поддршка за малите миленици.
Специфичен производ за кученца и мачиња, им ги сигнализира вистинските места за нивниот повик од природата.
Специфично развиен за брзо да ги научи вашите миленици кое место треба да го користат за физиолошки потреби.

Состав – вода, пег-40 хидрогенизирано кастор масло, уреа, медикаго сатива екстракт, глицерин, феноксетанол, парфем, бензоична киселина, дехидроацетна киселина, етилглицерин.

начин на употреба – нанесете 5-10 капки од растворот на хигиенски пелени и поставете го близку до лежалката, поставете го кученцето на пелената после јадење или пиење додека не ја изврши потребата. Нанесете повторно неколку капки и поместувајте ја пелената секој пат се поблиску до вратата и на крај поставете од пелената надвор пред вратата.

Важно – наградете го кученцето после секој успешен обид. Имајте при рака секогаш чиста пелена.

Да се држи подалеку од дофат на деца!

Земја на потекло: ЕУ
Шифра: ЛА350

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница