Продавница

Cats White – Песок за маче со мирис на бебешка пудра – клампинг 5л.

230.00мкд


Cats White – Песок за маче со мирис на бебешка пудра – Бентонит клампинг 5л.
– Природна песок за маче од Бентонит.
– 0.5мм.-2.25мм. – тоа е големината на песок која е најбарана од потрошувачите.
– Нејзиното згрутчување е како снежна топка, не е како кај конкурентските песоци рамно како плоча, со тоа се заштедува песок, и е полесно за исфрлување од тоалетот за маче.
– 99.5% (dust free) што значи дека нема да забележите никаква прашина од овој производ во Вашиот дом.
– Високо апсорбирање на течност, Премиум квалитет.
– Згрутчувањето на течноста е само за 5 секунди, и веднаш после извршената физиолошка потреба се испушта пријатна арома од песокот за маче
(во зависност од мирисот кој го имате избрано)
(бебешка пудра, портокал, лаванда или марсел сапун)
– Благодарение на природниот минерал монтморилонит во структурата на овој песок, ги заробува сите лоши мириси.
– Целосно елиминирање на проблемите како што се тиња и лепење песок на шепи.
– Еколошка кеса – пакување кое се рециклира (да ја заштитиме животната средина)
Се произведува со висока технологија.
Во текот на производство не доаѓа до физички допир со човекова рака.
Произведено со 100% природни ресурси.

Земја на потекло: Турција
Шифра: БНТ-002

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 – Битола

0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница