Продавница

Carnilove – Меки закуски за маче Сардина со магдонос 50гр.

100.00мкд


Carnilove – Меки закуски за маче Сардина со магдонос 50гр.

Егзотична арома на месо!
Вкусно меко задоволство, погодно за сите мачки
Со магдонос за здраво варење
Без жито и без додаден шеќер

Дополнителна храна за мачки

Состав: 40% суви сардини, боранија, течен растителен скроб, сос од лосос, сос од пилешки црн дроб, колаген, 1% магдонос, масло од лосос.

Упатства за хранење: крцкава закуска како врвно уживање како совршена награда што помага да се зајакне вашата врска со вашата мачка.
Послужете го деликатесот од вашата рака и уживајте во заедничките моменти. Погрижете се вашата мачка секогаш да има на располагање свежа вода за пиење.

Табела за исхрана: Телесна тежина на возрасна мачка (кг) = Дневна количина (парчиња)
1-2 кг = 5 парчиња
3-4 кг = 8 парчиња
4-6 кг = 10 парчиња
над 6 кг = 15 парчиња

Аналитички состав: сурови протеини 33,0%, содржина на маснотии 5,0%, влага 17,0%, суров пепел 8,0%, сурови влакна 1,0%, калциум 0,8%, фосфор 0,7%, омега -3 0,4%, омега-6 0,5%

Со природни конзерванси: лимонска киселина, DL-јаболкова киселина.

Метаболичка енергија: 3360 kcal/kg

Произведено според спецификацијата на производителот.
Да се ​​чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111377

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница