Продавница

Carnilove – Крцкави закуски за маче Патка и малини 50гр.

100.00мкд


Carnilove – Крцкави закуски за маче Патка и малини 50гр.

Егзотична арома на месо!
Вкусно крцкаво задоволство направено од свежа патка, погодна за сите мачки
Со диви малини како природен извор на антиоксиданси за зајакнување на имунитетот
Без жито и без додаден шеќер

Дополнителна храна за мачки

Состав: 55% патка месо (40% суво патка месо, 15% свежо месо од патка), тиква 12%, боранија 8%, пилешка маст (конзервирана со токофероли 7%), сос од патка месо 5%, малини 4%, моркови 2%, наут 2%, сушено јаболко 2%, ленено семе 2%, ленено масло 1%.

Упатства за хранење: крцкава закуска како врвно уживање како совршена награда што помага да се зајакне вашата врска со вашата мачка.
Послужете го деликатесот од вашата рака и уживајте во заедничките моменти. Погрижете се вашата мачка секогаш да има на располагање свежа вода за пиење.

Табела за исхрана: Телесна тежина на возрасна мачка (кг) = Дневна количина (парчиња)
1-2 кг = 8 парчиња
3-4 кг = 12 парчиња
4-6 кг = 15 парчиња
над 6 кг = 18 парчиња

Аналитички состав: сурови протеини 40,0%, содржина на маснотии 16,0%, влага 10,0%, суров пепел 7,5%, сурови влакна 3,0%, калциум 1,6%, фосфор 1,2%, омега -3 0,2%, омега-6 1,9%. Со природни конзерванси: лимонска киселина, DL-јаболкова киселина.

Метаболичка енергија: 3750 kcal/kg

Произведено според спецификацијата на производителот.
Да се ​​чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 103100411

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , . Брендови:
en_USEnglish
en_USEnglish
0