Продавница

Carnilove – Крцкави закуски за маче Лосос и минт 50гр.

100.00мкд


Carnilove – Крцкави закуски за маче Лосос и минт 50гр.

Егзотична арома на месо!
Вкусно крцкаво задоволство направено од свеж лосос, погодно за сите мачки
Со нане за здрави заби и непца
Без жито и без додаден шеќер

Дополнителна храна за мачки
Состав: 55% лосос (40% сушен лосос, 15% свеж лосос), тиква 12%, боранија 8%, пилешка маст (конзервирана со токофероли 7%), сос од лосос 5%, нане 4%, моркови 2%, наут 2%, сушено јаболко 2%, ленено семе 2%, ленено масло 1%.

Упатства за хранење: крцкава закуска како врвно уживање како совршена награда што помага да се зајакне вашата врска со вашата мачка.
Послужете го деликатесот од вашата рака и уживајте во заедничките моменти. Погрижете се вашата мачка секогаш да има на располагање свежа вода за пиење.

Табела за исхрана: Телесна тежина на возрасна мачка (кг) = Дневна количина (парчиња)
1-2 кг = 8 парчиња
3-4 кг = 12 парчиња
4-6 кг = 15 парчиња
над 6 кг = 18 парчиња

Аналитички состав: сурови протеини 38,0%, содржина на маснотии 15,0%, влага 10,0%, суров пепел 9,0%, сурови влакна 2,8%, калциум 1,4%, фосфор 1,1%, омега -3 0,8%, омега-6 1,8%. Со природни конзерванси: лимонска киселина, DL-јаболкова киселина.

Метаболичка енергија: 3750 kcal/kg

Произведено според спецификацијата на производителот.
Да се ​​чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 103100410

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница