Продавница

Brit Premium by Nature Cat Sticks with Chicken & Liver – Стапчиња за маче со пиле и џигер (95%месо)

75.00мкд


Brit Premium by Nature Cat Sticks with Chicken & Liver – Стапчиња за маче со пиле и џигер (95%месо)

 • Стапчиња за џвакање месо.

 • Дополнителна храна за мачки.

 • Вкусна месна закуска без глутен за да ја промените исхраната и да ја задоволите секоја мачка. Закуските може да се користат како игра, како награда или како поткуп за да го привлечете вниманието на вашата мачка. Идеален за мачиња и возрасни мачки.

 • Пивски квасец за поддршка на варењето

 • Важни витамини и таурин

 • Без глутен – БЕЗ додаден шеќер

 • Пакетот содржи 3 стапчиња посебно завиткани за да се зачува вкусот, мекоста и свежината.

 • Состав:
  95% месо и животински деривати (40% од пилешко, 20% црн дроб), квасци, минерали.

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 38%, сурови масти 23%, влага 27%, суров пепел 8%, сурови влакна 1%.

 • Нутритивен состав:
  витамин А (3a672a) 5.000 I.U., витамин D3 (3a671) 500 I.U., витамин Е (3a700) 5 mg, таурин (3a370) 1.000 mg. Конзерванси: калиум сорбат (Е202), калциум пропионат (Е282).

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111720

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
en_USEnglish
0