Продавница

Brit Care Cat Snack Urunary- Брит кер закуски за маче стерилизед/уринари 50гр.

120.00мкд


Brit Care Cat Snack Urunary- Брит кер закуски за маче стерилизед/уринари 50гр.
Полувлажна функционална закуска за стерилизирани мачки. Збогатен со брусница и рузмарин. Дополнителна храна за мачки.

Состав:

протеин од мисирка (26%), жолт грашок, глицерол од растително потекло, хидролизиран пилешки протеин (10%), хидролизиран пилешки црн дроб (7%), протеин од грашок, колаген (4%), брашно од грашок, суви брусница (2%), сушен рузмарин (1%), натриум хлорид (1%).

Аналитички состојки:

суров протеин 29%, сурова маст 7%, суров пепел 8%, сурови влакна 1%, влага 17%, калциум 1.6%, фосфор 1.2%, натриум 1.3%, магнезиум 0.03%, омега-3 0.20%, 0.20%, ом. %.

Нутритивен состав:

Л-карнитин (3a910) 1000 mg, витамин Ц (3a312) 100 mg. Содржи конзерванси одобрени од ЕУ: лимонска киселина (Е 330), ДЛ-јаболкова киселина (Е 296).

Енергија што се метаболизира:

3.180 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111900

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница