Продавница

Brit Care Cat Snack Superfruits Kitten – Брит кер закуски за мали мачиња (пиле и екстра овошје) 100гр.

150.00мкд


Brit Care Cat Snack Superfruits Kitten – Брит кер закуски за мали мачиња (пиле и екстра овошје) 100гр.

 • ДОПОЛНИТЕЛНА ХРАНА за мачки.

 • УЖИНАТА Е ПОГОДНА ЗА МАЧЕ ОД 6 НЕДЕЛА.

 • Состав:
  пилешки дехидриран оброк (40%), жолт грашок, хидролизиран пилешки протеин (10%), пилешка маст (конзервирана со токофероли, 9%), сладок компир, тапиока скроб, кокос (4%), боровинки (4%), хидролизиран пилешки црн дроб, масло од лосос (2%), ленено семе (1%).

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 36 %, содржина на маснотии 17 %, влага 10 %, суров пепел 6,8 %, сурови влакна 1,5 %, калциум 1 %, фосфор 0,9 %, натриум 0,3 %.

 • Енергија што се метаболизира: 4000 kcal/kg

 • Земја на потекло ЕУ
  
  

Шифра: 101111268

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница