Продавница

Brit Care Cat Snack Superfruits Chicken – Брит кер закуски за маче (пиле и екстра овошје) 100гр.

150.00мкд


Brit Care Cat Snack Superfruits Chicken – Брит кер закуски за маче (пиле и екстра овошје) 100гр.

 • ДОПОЛНИТЕЛНА ХРАНА за мачки.

 • СНЕК СУПЕРХРАНА БЕЗ ЖИТО, ЗА ВОЗРАСНИ МАЧКИ.

 • ПИЛЕШКИ, SEA BUCKTHORN (овошје), БОРОВИНКИ.

 • Состав:
  пилешки дехидриран оброк (40%), жолт грашок, пилешка маст (конзервирана со токофероли, 8%), слатки компири, хидролизиран пилешки протеин (7%), скроб од тапиока, морско трнче (4%), боровинки (4%) , хидролизиран пилешки црн дроб, масло од лосос (2%), ленено семе (1%).

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 35 %, содржина на маснотии 15 %, влага 10 %, суров пепел 6,6 %, сурови влакна 1,5 %, калциум 1 %, фосфор 0,8 %, натриум 0,3 %.

 • Енергија што се метаболизира:
  3850 kcal/kg

 • Земја на потекло ЕУ

Шифра: 101111269

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница