Продавница

Brit Care Cat Snack Shiny Hair – Брит кер закуски за маче за сјајно крзно 50гр.

120.00мкд


Brit Care Cat Snack Shiny Hair – Брит кер закуски за маче за сјајно крзно 50гр.

 • Функционална закуска без жито за свиленкасто крзно и здрава кожа.

 • Невен, масло од лосос, морско оревче.

 • Дополнителна полувлажна храна за мачки.

 • Состав:
  дехидриран оброк од лосос (22%), жолт грашок, тапиока скроб, течен скроб, хидролизиран пилешки протеин (10%), колаген, масло од лосос (5%), морско трнче (4%), невен (4%), хидролизиран пилешки црн дроб, шипинка (0,5%).

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 26%, содржина на маснотии 9%, влага 17%, суров пепел 7%, сурови влакна 1,5%, калциум 0,8%, фосфор 0,7%, натриум 0,8%.

 • Хранлив состав:
  биотин 2 mg, витамин Б1 (3a821) 6 mg, витамин Б2 4 mg, ниацинамид (3a315) 40 mg, калциум Д-пантотенат (3a841) 6 mg, витамин Б6 (3a831) 2 mg, фолна киселина (3a316) 1 mg, таурин (3a370) 2.500 mg, цинк (E6) 160 mg.

 • Со конзерванси одобрени од ЕУ:
  лимонска киселина (E330), DL-јаболкова киселина (E296).

 • Енергија што се метаболизира:
  3 300 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111264

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница