Продавница

Brit Care Cat Snack Hairball – Брит кер закуски за маче со хеирбол ефект 50гр.

120.00мкд


Brit Care Cat Snack Hairball – Брит кер закуски за маче со хеирбол ефект 50гр.

 • Функционална закуска без житарки за заштита од влакна во организмот.

 • Овој рецепт богат со растителни влакна го поддржува природното чистење така што го олеснува минувањето на влакненцата низ дигестивниот тракт и го спречува создавањето на нови.

 • Го поддржува варењето и го олеснува минувањето на влакненцата низ дигестивниот тракт без повраќање

 • Псилиум, масло од лосос, морско растение, лигноцелулоза.

 • Дополнителна полувлажна храна за мачки.

 • Состав:
  дехидриран оброк од патка (22%), жолт грашок, тапиока скроб, течен скроб, хидролизиран пилешки протеин (10%), колаген, лигноцелулоза (5%), масло од лосос (5%), морско трнче (4%), псилиум (4%), хидролизиран пилешки црн дроб.

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 26%, содржина на маснотии 9%, влага 17%, суров пепел 6%, сурови влакна 4%, калциум 0,7%, фосфор 0,6%, натриум 0,5%.

 • Нутритивен состав:
  таурин (3a370) 2.500 mg.

 • Со конзерванси одобрени од ЕУ:
  лимонска киселина (E330), DL-јаболкова киселина (E296).

 • Енергија што се метаболизира:
  3 200 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111265

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница