Продавница

Brit Care Cat Snack Dental- Брит кер закуски за маче (за здрави непца и заби) 50гр.

120.00мкд


Brit Care Cat Snack Dental- Брит кер закуски за маче (за здрави непца и заби) 50гр.
Функционална ужина без жито за здрави заби и непца. Босилек, мајчина душица, рузмарин, витамин Ц. Дополнителна полувлажна храна за мачки.

Состав:

дехидриран оброк од мисирка (22%), жолт грашок, тапиока скроб, течен скроб, хидролизиран пилешки протеин (10%), колаген, масло од лосос (5%), морско трнче (4%), мајчина душица (0.5%), рузмарин (0.5 %), босилек (0,5%), хидролизиран пилешки црн дроб, натриум хексаметафосфат (2 g/kg).

Аналитички состојки: сурови протеини 28%, содржина на маснотии 9%, влага 17%, суров пепел 6%, сурови влакна 1,5%, калциум 0,6%, фосфор 0,6%, натриум 0,5%.

Нутритивен состав: витамин Ц (3a312) 300 mg, таурин (3a370) 2.500 mg, цинк (E6) 160 mg. Со конзерванси одобрени од ЕУ: лимонска киселина (E330), DL-јаболкова киселина (E296).

Енергија што се метаболизира:

3 400 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111263

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

Категории: , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница