Продавница

VITAPOL grass for cats – Трева за маче-100 гр.

90.00мкд


VITAPOL grass for cats – Трева за маче-100 гр.
им помага за подобро варење на храната , а вашето милениче ќе го обожава вкусот .

 

Упатство за употреба:

Ставете вода во садот, семето да упие доволно влага за да почне да расте.

Остатокот на вода можете да го истурите.

Ставете го садот на светло и топло место без дирекна сончева светлина. На секои 3 до 5 денови можете да надополните 1/2 шоља со вода.

Кога тревата ќе порасне 4-5 см е спремна за користење

Тревата останува свежа доколку ја чувате на ладно место без да има дирекна сончева светлина врз неа.

Земја на потекло : ЕУ

Увозник за Македонија:

Пријатели-миленици

Никола Тесла 42 – Битола

Шифра: ЗВП-4800

Категории: , . Брендови:
0
    0
    Корпа
    Вашата корпа е празна.Врати се во продавница