Продавница

MULTICANEVIT (80 таблети)

350.00мкд


Состав: Витамин А – 166 IU, витамин Д3 – 25 ИЕ, витамин Е ацетат – 0,5 мг, Витамин ПП – 2,5 мг, Витамин Б1 – 1 мг, Витамин Б2 – 0,25 мг, Витамин Б6 – 0,5 мг, Витамин Б12 – 0,25 мкг, Витамин Ц – 7,5 мг, Витамин H-12.5 μg, Пантотенска киселина – 0.58 mg, Фолна киселина – 0.05 mg, феро / сулфат феро монохидрат – 2.5 μg, манган сулфат, Цинк сулфат монохидрат – 25 μg, Магнезиум сулфат – 0.25 mg, Калциум дифосфат – 2,5 mg, L – карнитин – 50 mg, пивски квасец – 200 mg, Молибден – 5 μg, фосфор – 2.35 mg), метионин-2 mg, лизин – 2 mg.

Индикации:

– воспаление на очите и слабеењето на видот;
– кај кератози на кожата и мукозните мембрани и тешко заздравување на раните;
– алопеција;
– во случај на намалена отпорност на организмот на инфекции;
– за продолжен третман со антибиотици и сулфонамиди;
– остеомалација и знаци на рахитис;
– бременост и лактација;
– нарушен метаболизам;
– намален апетит и дегенерација;
– во грчеви и парализа на мускулите;
– го стимулира растот и срцевата активност;
– да се подобрат функциите на црниот дроб;
– го зајакнува локомоторниот систем;
– стимулира сексуалната активност и плодноста;
– за физичко зајакнување на кучињата и мачките за време на натпревари или изложби;
– го заајакнува на имунолошкиот систем;
– спречува дијабетес мелитус и да се зголеми ХДЛ холестеролот (т.н. ” добар холестерол”);
Препорачана дневна доза
1 таблета на 10 кг. телесна тежина два пати на ден

 

ПАКУВАЊЕ: 80 таблети

Цена на таблета на парче – 8ден.
Земја на потекло: ЕУ

en_USEnglish
0