Продавница

Carnilove – Паштета од Фазан, малина и листови од малина (без житарици) 300гр.

200.00мкд


Carnilove – Паштета од Фазан, малина и листови од малина
(без компир и без житарици) 300гр.

Богати парчиња месо од фазан во паштета со додаток на малина и лист од малина,
без компир и без житарици.
Комплетна храна за возрасни кучиња.
Состав: 85% месо (59% мисирка, 26% месо од фазан),
9% супа, 4% малина и лисја од малина, 1% минерали, 1% ленено масло.

Аналитички состав: сурови протеини 11,0%, сурови масти 8,0%, сурови влакна 0,4%, суров пепел 2,5%, влага 78,0%, калциум 0,2%, фосфор 0,2%, натриум 0,2%, омега 3 0,15%.

Додатоци во исхраната во 1 кг: витамин D3 (3a671) 200 IU, витамин Е (3a700) 100 mg, биотин (3a880) 0,5 mg, цинк (3b606) 12 mg, манган (3b504) 3 mg, железо (3b1,106) бакар (3b406) 4 mg, јод (3b201) 0,7 mg, таурин (3a370) 800 mg.
Технолошки адитиви на 1 kg: карубин (E410) 4.000 mg.
Содржи природни антиоксиданси: токоферол екстракти од растителни масла (1b306(i)) и екстракт од рузмарин.
Насоки за исхрана: Најдобро се служи на собна температура.
Погрижете се Вашиот пријател секогаш да има на располагање свежа вода за пиење.
По отворањето се чува во фрижидер и се користи во рок од 3 дена.

Табела за хранење: телесна тежина на кучето во кг = број на вреќи дневно:
5 кг = 1 кеса,
10 кг = 1,5 кеси;
15 кг = 2 кеси;
20 кг = 2,5 кеси;
25 кг = 3 кеси;
30 кг = 3,5 кеси;
40 кг = 4 кеси;
50 кг = 5 кеси;
60 кг = 5,5 кеси;
70 кг = 6 кеси;
80 кг = 7 кеси;
90 кг = 7,5 кеси.

Произведено според спецификацијата на производителот.
Да се ​​чува на суво и ладно место, подалеку од директна сончева светлина.

Земја на потекло ЕУ
Шифра: 101111692

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

en_USEnglish
en_USEnglish
0