Продавница

Brit Care Mini Light & Sterilised – Храна за стерилизирани мини раси хипоалергена (Зајак и лосос) 2кг.

1,290.00мкд


Brit Care Mini Light & Sterilised – Храна за стерилизирани мини раси хипоалергена (Зајак и лосос) 2кг.

 • Состав:
  оброк од зајачко месо (25%), протеин од свеж лосос (15%), жолт грашок, наут, лигноцелулоза од бамбус, сушени јаболка, леќата, ленено семе (4%), пилешка маст (конзервирана со токофероли), масло од лосос (2%), лушпи и семиња од псилиум (1%), пивски квасец, алги (0,5%, Ascophyllum nodosum), натриум хлорид, хидролизирани лушпи од ракови (извор на глукозамин, 260 mg/kg), боровинки (230 mg/kg, извор на полифенол mg/kg и флавоноиди 30 mg/kg), екстракт од ‘рскавица (извор на хондроитин, 160 mg/kg), манан-олигосахариди (150 mg/kg), билки и овошје (рузмарин, каранфилче, цитрус, куркума, 150 mg/ кг), фрукто-олигосахариди (100 mg/kg), јука шидигера (100 mg/kg), брусница (100 mg/kg), инулин (90 mg/kg), млечен трн (75 mg/kg), морско трн ( 75 mg/kg), камилица (30 mg/kg), каранфилче (30 mg/kg), жалфија (25 mg/kg)

 • Аналитички состојки:
  сурови протеини 26,0 % содржина на масти 12,0 % влага 10,0 % сурова пепел 5,5 % сурови влакна 8,5 % калциум 1,1 % фосфор 0,9 % омега-3 масни киселини 1,5 % омега-6 масни киселини 1,3 %

 • Нутритивен состав:
  витамин А (3а672а) 20.000 ИЕ витамин Д3 (Е671) 1.500 ИЕ витамин Е (а-токоферол) (3а700) 500 мг витамин Ц (3а312) 300 мг холин хлорид (3а890) 700 мг 3 таурин (8 мг 70от) (3 таурин) 3 mg витамин Б1 (3a821) 1 mg витамин Б2 4 mg ниацинамид (3a315) 12 mg калциум-D-пантотенат (3a841) 10 mg витамин Б6 (3a831) 1 mg фолна киселина (3a316) 0,5 mg витамин Б12 мг-карнитин. (3a910) 200 mg цинк (3b606) 100 mg железо (E1) 80 mg манган (E5) 40 mg јод (3b201) 0,75 mg бакар (E4) 15 mg селен (3b8,10) 0,2 mg

 • Енергија што се метаболизира:
  3.800 kcal/kg

Земја на потекло ЕУ

Шифра: 100170785

Увозник за Македонија:
Пријатели-миленици
Никола Тесла 42 Битола

 

0
  0
  Корпа
  Вашата корпа е празна.Врати се во продавница